iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Euroliidu e-firmasid võib tabada käibemaksukohustuste laviin

Euroliidu e-firmasid võib tabada käibemaksukohustuste laviin

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe kirjutab Postimehes, et Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu kokkulepe ähvardab rahvusvaheliste e-teenuste pakkumise Euroopas pea peale pöörata.

Leppe järgi hakatakse telekomi-, satelliittelevisiooni- ja e-teenuste eest käibemaksu võtma teenuse tarbimise riigis, mitte aga teenusepakkuja koduriigis. Andres Kuningas rahandusministeeriumi Euroopa Liidu rahvusvahelise koostöö osakonnast kinnitas, et käibemaksu peab kinni pidama siiski teenuse osutaja, esitades maksudeklaratsiooni igale teenuste lõpp-punktiks oleva riigi maksuametile. Näiteks Euroopa Liidus teenuseid pakkuvatele Eesti ettevõtetele tähendab see, et lisaks kliendi isiku tuvastamisele tuleb kindlaks teha tema asukoht, arvestada välja käibemaks asukohariigi seaduste järgi ning tasuda sealsele maksuametile. Üle Euroopa Liidu teenuseid pakkuvad ettevõtted, nagu Skype, peavad aga hakkama käibemaksu tasuma 27 moel.

Andme- ja kõnesideteenuseid pakkuva Norby Telecomi juhi Oleg Shvaikovsky sõnul mõjutab rahandusministrite kokkulepe ettevõtet kindlasti. Et kokkulepe on aga värske, ei soovinud Shvaikovsky täpsemaid prognoose teha. IT-firma Microlink müügijuht Andres Parts, kes tunnistas firma ambitsioone rahvusvahelisel turul, pidas kokkulepet halvaks uudiseks eeskätt suurfirmadele. «Uue süsteemi juurutamine tähendab kindlasti lisakulu, mille stabiilne äri üle elab, uusi turule tulijaid võib see aga pärssima hakata,» nentis ta.

Kuninga sõnul luuakse maksude deklareerimise ja tasumise lihtsustamiseks nn ühe akna süsteem, kus teenusepakkuja saab deklaratsioonid esitada oma koduriigi maksuhalduri veebilehe kaudu, et maksukohuslane ei peaks end igas riigis registreerima ja kohapeal makse tasuma. «Käibemaks on olemuselt tarbimismaks, mistõttu maks peab laekuma tarbimisliikmesriigile,» selgitas Kuningas. Tema hinnangul on suurenev halduskoormus riigile ja ettevõttele põhimõttelise eesmärgiga proportsioonis. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/061207/esileht/majandus/299878.php Loe ka Rahandusministeeriumi pressiteadet: http://www.fin.ee/?id=79409Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus