iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eurodirektiiv kergitab tervishoiukulutusi

Eurodirektiiv kergitab tervishoiukulutusi

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas meditsiiniseadmete käibemaksu tõusust 2007. a jaanuaris seniselt 5 protsendilt 18 protsendile. See tekitab lisakulutusi nii eraarstidele kui ka haigekassale, kuid teenuste täpset hinnatõusu veel teada pole.

Muudatuse põhjuseks on seaduse vastavusse viimine Euroopa Liidus direktiiviga, selgitas sotsiaalministeeriumi tervishoiuosakonna juhataja Heidi Gil. Kui riigi- või munitsipaalomandis olevatel raviasutusel käib meditsiiniseadmete ost sotsiaalministeeriumi kaudu, siis erakliinikutel on seadmete soetamine enda mure.

Viimsi haigla ülemarsti Aleksander Sterni sõnul on olukord erakliinikutele murettekitav ja nad on sunnitud raviteenuste hinnad üle vaatama. Asja teeb tema sõnul keeruliseks see, et erakliinikud osutavad teenuseid ka haigekassa poolt kindlustatud isikutele ning haigekassaga sõlmitud lepingu raames ei ole neil võimalik raviteenuse hindu kergesti muuta. "Me peame siin kalkuleerima ja vaatama, kui palju me võime hinnatõusuga patsientide huvisid riivata," selgitas ta. Ravikindlustuseta patsientide puhul on eraarstid hinnapoliitikas küll vabad, kuid sõltuvad paratamatult turusituatsioonist.

Praeguseks Viimsi haiglas arvutusi veel tehtud ei ole, kuid võib juhtuda, et uuel aastal jäävad mõned meditsiiniseadmed lisakulutuste tõttu muretsemata. "Käib tõsine tehnoloogia kokkuahmimine, et enne maksu suurenemist kõik lähiajal vajalik ostetud saaks," kirjeldas olukorda Viruplatsi Arstikeskuse peaarst Krista Kruuv. Kuna tervishoiuteenuste osas käibemaksu tagasi arvestada ei saa, kergitab käibemaksu suurendamine tema hinnangul paratamatult ka teenuste hinda erakliiniku patsientidele. "Haigekassa seadmete soetamist ei toeta.

Viruplatsi Arstikeskuse lepingumaht haigekassaga ei ole suur ja selle suurendamise peale me ka ei looda," lisas ta. Haigekassa jaoks toob see eurodirektiiv kaasa umbes 150 miljonit krooni lisakulutusi aastas. See kaetakse haigekassa reservist, mis koguneb sotsiaalmaksust. "See hinnatõus on rohkem meie ja raviasutuste vaheline asi," ütles avalike suhete juht Anne Osvet.

Ravikindlustust omava patsiendi rahakotile see ei mõju. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3378/uud_uudidx_337805.html?foorum=1

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus