iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Euro edasilükkumine võib tuua sigarettide ja alkoholi hinnatõusu

Euro edasilükkumine võib tuua sigarettide ja alkoholi hinnatõusu

Rubriik: Postimees

24.08.2006 Postimehes kirjutab Vahur Koorits, et euro edasilükkumine võib tuua sigarettide ja alkoholi hinnatõusu. Kuna Eesti ühinemine euroga 2008. aastal on muutunud ebatõenäoliseks, soovitavad analüütikud siiani edasi lükatud alkoholi, tubaka ja kütuse aktsiisitõusu kiiresti ära teha, et hiljem lihtsamalt eurole üle minna.

Üleeile avaldas rahandusministeerium järgmise aasta inflatsiooni ehk maakeeli hinnatõusu ennustuse, mille järgi on Eestil vähe lootust 2008. aastal euro kasutusele võtta.

Seoses sellega soovitasid samal päeval majandusministeeriumi külastanud Rahvusvahelise Valuutafondi ehk IMF-i eksperdid kaaluda hinnatõusu vähendamiseks edasi lükatud kütuse-, tubaka- ja alkoholiaktsiisi kohest tõstmist. Kuigi alkoholi-, tubaka- ja kütuseaktsiisi tõus kiirendaks korraks hinnatõusu, on Eestil pärast selle võrra kergem, leidsid IMF-i esindajad. Postimehe küsimusele, kas sellises olukorras pole seniste plaanide järgi aastal 2008 aktsiiside tõstmine hasartmäng, mis riskib ka 2009. aastal Eesti eurost ilma jätta, vastas rahandusminister Aivar Sõerd: «Inflatsioonikriteerium on ajas pidevalt muutuv eesmärk ja see teeb selle täitmise täpse ajastamise keeruliseks.» Öelduga viitas Sõerd sellele, et eurotsooni reeglite järgi pole teada Eesti inflatsiooni täpne arvuline väärtus, et 2009.

aastal euro kasutusele võtta. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/240806/esileht/siseuudised/214568.php?r EML muret eelmise kiirendatud aktsiisitõusu kava kohta loe siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus