iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevõtted pagevad maksuvõlglaste nimekirjast

Ettevõtted pagevad maksuvõlglaste nimekirjast

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab Äripäevas maksuvõlglaste nimekirja möllimisest ning sealt pääsemisest.

Kui tüüpilised miljonitesse kroonidesse ulatuvad maksuvõlad tekivad ettekavandatult ja tipnevad pankrotiga, vilksatavad aeg-ajalt võlaedetabelis ka tavalised täies elujõus ettevõtted. Nii tõstsid maksuprotseduurid 39 miljoni kroonise võlaga aastalõpu maksuvõlglaste esinumbriks Kalevi kontserni kuuluva kinnisvarafirma, firma kustutas võla tasaarveldusega juba jaanuaris. "Tegemist ei olnud maksuvõlaga, vaid maksuameti kohmakate protseduuride ja eksitava informatsiooniga," selgitas ASi Kalev finantsdirektor Tarmo Maasikmäe juhtunut. Maasikmäe ütles, et Kalev REC müüs Kalev Chocolate Factoryle Rae valla Põrguvälja kinnistu, mille tulemusel tekkis Kalev RECile käibemaksukohustus ja Kalev Chocolate Factoryle enamtasutud käibemaks.

Kuna ettevõtted kuuluvad samasse gruppi ning on ka maksu- ja tolliametis registreeritud ühise käibemaksukohustuslasena, siis esitas Kalev käibemaksu tasaarveldamise taotluse. Ajal, mil maksu- ja tolliamet taotlust menetles, oli Kalev REC registris kui maksuvõlglane. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3498/uud_uudidx_349811.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus