iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevõtte tulumaksu tulevik vajab selgust

Ettevõtte tulumaksu tulevik vajab selgust

Rubriik: Postimees

31. jaanuari Postimehe arvamusküljel kirjutab Res Publica esimees Taavi Veskimägi Eesti tulumaksusüsteemist ning selle kooskõlast Euroopa Liidu õigusega.

Probleem on Veskimägi sõnul lühidalt selles, et EL direktiivi kohaselt ei tohiks Eesti tulumaksu võtta ka siis, kui dividende makstakse Eestist väljaspool asuvale emaettevõttele. Vastasel korral on Eestis asuvad emaettevõtted eelisolukorras ja kapitali vaba liikumine on takistatud. ELi liitumisläbirääkimistel lepiti kokku, et Eesti peab tulumaksusüsteemi Euroopa Liidu nõuetega kooskõlla viima 2008.

aasta lõpuks. See tähendab, et Eesti ei saaks alates 2009. aastast maksustada Eestis asuva tütarettevõtja kasumit, mida see jaotab oma välisriigis asuvale emaettevõtjale. See tähendaks, et Eesti tegutsevad välisettevõtted siin teenitud kasumilt enam tulumaksu ei maksakski.

Kui senist süsteemi ei õnnestu säilitada, oleks parim võimalik lahendus see, et maksustame ettevõtete aastakasumit võimalikult madala määraga. Kui see määr oleks näiteks 5 protsenti, tuleks eraisikutele väljamakstavaid dividende maksustada 15-protsendiliselise määraga. Nii oleks maksumäär kokku jätkuvalt 20 protsenti, nagu oleks olnud ka praeguse mudeli jätkumisel. Lihtsalt esimesed 5 protsenti tuleks ära maksta kasumi tekkimisel, mitte väljavõtmisel.

Kokkuvõttes oleks muutus Eesti ettevõtjate jaoks minimaalne. Täpsemalt loe: http://www.postimees.ee/310106/esileht/arvamus/190433.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus