iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevõtlusorganisatsioonid olukorrast majanduses

Ettevõtlusorganisatsioonid olukorrast majanduses

Rubriik: Muud

18. septembril istungit pidanud Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatus arutas muude päevakorrapunktide kõrval ka olukorda Eesti majanduses ning Valitsuse eelarvepoliitikat. Arutelu tulemusel otsustati pöörata Valitsuse tähelepanu neljale olulisele aspektile. Kaubanduskoja pöördumisega liitusid ka Tööandjate Keskliidu liidrid.

Ettevõtlusorganisatsioonide seisukoht: Käesoleval hetkel puuduvad signaalid, et maailmamajanduse olukord ja makromajanduslikud tingimused lähema paari aasta jooksul paraneks, seetõttu on maksude tõstmine lubamatu.

Enam kui pooled erasektori töökohad asuvad mikro- ja väikeettevõtetes, kelle põhituruks on koduturg ja sisemaine tarbija. Käibemaksu tõstmine suurendaks veelgi kohaliku turu ebakindlust ning seaks seega ohtu enam kui poole elanikkonna sissetulekud. Majanduskasvu kiirendamiseks ja elanike ostujõu säilitamiseks on mõeldav vaid maksude alandamine. Nii siseriiklikult kui signaalina välispartneritele on ülioluline tasakaalus riigieelarve koostamine.

Selle saavutamise ainukeseks viisiks on märkimisväärne kulude kokkuhoid. Sarnaselt erasektorile tuleb ka avalikus sektoris lisaks personalikulude kokkuhoiule leida võimalusi ebaotstarbekate ja dubleerivate tegevuste lõpetamiseks ning asutuste ja tegevuste konsolideerimiseks. Tegevuskulude kärpimisel ei tohi ohtu seada aga tulevikku suunatud investeeringuid. Ettevõtjad soovivad pöörata poliitikute ja avalikkuse tähelepanu Eesti majandusmudeli eripärale, et ühe lisandväärtust tootva erasektori töötaja kohta on Eestis 1,7 riigieelarvest palka saavat või sellest ülalpeetavat inimest.

Majanduse kohandumise käigus väheneda võiv erasektori hõive mõjutab otseselt kogu elanikkonna heaolu. Elanikkonna heaolu tagamiseks on vajalik: 1) Maksude säilitamine sama tasemel 2) Avaliku sektori kulude märkimisväärne kokkuhoid 3) Eelarve tasakaalu säilitamine 4) Tulevikku suunatud investeeringute säilitamine. Vt Kaubandus-Tööstuskoja kodulehte: http://www.koda.ee/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus