iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ettevõtjatel lootus suhkrutrahv tagasi saada

Ettevõtjatel lootus suhkrutrahv tagasi saada

Rubriik: Äripäev

Meelis Mandel kirjutab Äripäevas, et Riigikohtu otsus, et ettevõtjatele üleliigseid laovarusid määrates oleks põllumajandusministeerium pidanud arvestama ka laovarude tekkimise asjaolusid, annab paljudele lootuse trahviks makstud raha tagasi saada.

Üleliigsete laovarude suuruse määras põllumajandusministeerium nii, et ettevõtjad pidid deklareerima nelja aasta 1. mai laovarud ning saadud keskmise arv korrutati arvuga 1,2. Kellel oli laos kaupa rohkem, sellele määrati laovarude trahv. Riho Niils, Balbiino juhatuse esimees Riigikohus rahuldas Hadleri Toidulisandite ASi kassatsioonkaebuse, sest ettevõtjate üleliigse laovaru arvestamiseks ei kasutatud Eestis sobivat ja paindlikku meetodit.

Riigikohtu halduskolleegiumi hinnangul oleks laovarude hindamisel pidanud arvestatama ka asjaolusid, mille käigus laovarud tekkisid. Hadleri Toidulisandite AS läks laovarude vaidluses riigikohtuni välja põhimõtte pärast, sest trahvi sai ettevõte tegelikult ainult 2144 krooni. Ettevõtte tegevjuht Valmar Visnapuu on selgitanud, et üleliigne laovaru tekkis seetõttu, et nende üks suuremaid kliente Paulig avas 2004. aasta kevadel Sauel oma teise tehase ning toiduainetööstuse lisaaineid müüval Hadleril on kohustus garanteerida Pauligile kahe kuu laovaru.

"Jah, ma usun küll, et see riigikohtu otsus mõjutab ka meie kohtuvaidlust, meil on ju sisuliselt tegu sama asjaga," ütles ASi Salvest nõukogu esimees Veljo Ipits. Salvest sai maksuotsuse 16 tonni suhkru ja 6 tonni riisi eest. Riisi puhul on tegemist Salvesti ühe vahetuse tootmisvaruga ning suhkrut ostis ettevõte ka juba mai esimestel päevadel juurde. Ipitsa sõnul kaotas Salvest põllumajandusministeeriumile halduskohtus, kuid kaebas otsuse edasi.

Ipits ütles, et tema teada on vaidlus väga visalt edenenud just seetõttu, et oodati pretsedenti riigikohtust. Seni on põllumajandusministeerium võitnud halduskohtus 10 vaidlust laovarude üle, 23 vaidlust on veel pooleli. Reedel ostustas Tallinna halduskohus, et Altromax Grupile esitatud 123,3 miljoni kroonine suhkrutrahvi nõue on õigustühine. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=02fe2170-f44c-4d29-9442-1001c09336f0Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus