iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ettevõtjaid muserdab uus aktsiis

Ettevõtjaid muserdab uus aktsiis

Rubriik: Äripäev

Piret Reiljan kirjutab Äripäevas valitsuse kavast kehtestada elektrienergiale aktsiis.

Rahandusministeeriumis käib vilgas töö, et juuni alguses saata Riigikokku eelnõu maksustada elektrienergia viie sendiga kilovatt-tunnist, kuid ettevõtjatel ajab selline otsus harja punaseks. Rahandusminister Ivari Padar põhjendas aktsiisirallit elukeskkonna parandamisega. "Et Eesti teedel sõidab ringi üha enam autosid, on üsna loomulik, et peame hakkama tõsiselt mõtlema selle mõjule meie elukeskkonnale. Aktsiisid aitavad mõjutada energia ja kütuste tarbimist ja seega säästa keskkonda, milles me elame," selgitas Padar.

Lisaks elektrile maksustatakse aktsiisiga maagaas. Rahandusministeeriumi hinnangul on aktsiisitõusude mõju inflatsioonile 1,5 protsenti ja järgmise aasta inflatsioon on kokku 6,2 protsenti. "Sealt edasi aga alaneks inflatsioon aasta-aastalt ja jõuaks aastateks 2010-2011 kolme protsendi piirimaile," märkis Padar. Koalitsioonileppes lubas valitsus tõsta maksuvaba tulu 3000 kroonini ja alandada tulumaksu määra 18 protsendini aastaks 2011.

Rahandusminister Ivari Padar ütles, et kuigi tulumaksumuudatused jätavad inimestele rohkem raha kätte, toovad aktsiisitõusud selle raha riigieelarvesse tagasi. Rahandusministeeriumi hinnangul tooksid aktsiisimuudatused järgmisel aastal riigieelarvesse täiendavalt 2,2 miljardit krooni ning 2009. aastal 1,5 miljardit krooni. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3585/uud_uudidx_358505.html Loe samal teemal ka juhtkirja: http://www.aripaev.ee/3585/arv_juhtkiri.htmlLoe samal teemal Postimehest: „Elektriaktsiis lööb enim väikeettevõtjaid“: http://www.postimees.ee/120507/esileht/majandus/260300.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus