iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevõtjad: valitsus aitab langusele kaasa!

Ettevõtjad: valitsus aitab langusele kaasa!

Rubriik: Äripäev

Hannes Sarv, Liis Kängsepp ja Katre Pilvinski kirjutavdad Äripäevas, et ettevõtjad nimetavad järgmisel aastal ees ootavaid maksumuudatusi otsesõnu valitsuse lolluseks ja töötukassa on tõsiselt imestunud plaani üle tõsta töötuskindlustusmakset.

Tööandjate Keskliidu volikogu esimees Enn Veskimägi on valitsuse plaanile makse tõsta kindlalt vastu. "Valitsus peab viima oma kulud võimalustega vastavusse," sõnas Veskimägi, "mitte maksumaksjatele täiendavaid koormisi välja mõtlema. Me ei taha maksta kinni valitsuse lollusi maksutõusu arvel." Suurettevõtja Tiit Vähi hinnangul on riigi läbimõtlematu poliitika majanduse põhja viinud. "Eesti majanduspoliitika on algkooli aritmeetika, mitte protsesside sisuline analüüs.

Kõigepealt viib valitsus mõtlematu poliitikaga majanduse põhja ja pärast maksame me kõik selle kinni," lisas ta. Hansapanga makroanalüütik Maris Lauri ütles, et maksumuudatused tõstavad kindlasti inflatsiooni, mis mõjutab tarbimist ja ettevõtjad peavad leppima väiksema kasumikasvuga või väiksema käibega. Uuest aastast kehtima hakkav hasartmängumaksu seadus tõstab igakuist mänguautomaadile kehtestatud maksu 7000-lt 10 000-le kroonile. Eesti Hasartmängu Korraldajate Liidu (EKHL) tegevdirektori Tõnis Rüütli sõnul sellega aga mingit tegelikku maksulaekumise suurenemist ei saavutata.

Seda seetõttu, et majanduslanguse mõjul on uksed sulgenud juba 15 mängukohta üle Eesti, neist kaheksa viimase kuu jooksul. Samuti on mänguautomaatide arv kukkunud 5167-lt aasta alguses 4644-le. Eesti Töötukassa nõukogu esimees Harri Taliga ütles, et töötuskindlustusmaksu määra tõstmise otsus oli tema jaoks üllatus. Töötukassa varu on ligi 3 miljardit krooni, mis kannatab tema arvestuse järgi 300miljonilist miinust välja 10 aastat.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4072/uud_uudidx_407212.html Loe ka Äripäeva juhtkirja: „See valitsus, kes õlle hinda tõstab...“: http://www.aripaev.ee/4072/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus