iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevõtjad tervitavad maksupiiri mõtet

Ettevõtjad tervitavad maksupiiri mõtet

Rubriik: Äripäev

Hannes Sarv kirjutab Äripäevas, et peaminister avaldas konverentsil "Äriplaan 2009" esinedes toetust ideele sotsiaalmaksule ülempiiri kehtestamiseks, ettevõtjate sõnul aitaks see Eestisse tuua välisspetsialiste ja -investeeringuid.

Kolmapäeval konverentsil "Äriplaan 2009" esinenud valitsusjuht Andrus Ansip esitles seda ideed kui üht võimalust majanduslangusega võidelda. Tema hinnangul peaks maksustatama sotsiaalmaksuga aastatulu veerand miljoni kroonini. Selline ettepanek ja sama summa leidub töögrupi Tark Eesti suve hakul esitletud majanduse päästmise programmis. Mitmed arvavad, et mõte pärineb infotehnoloogia sektorist, kus hästitasustatud tööjõu toomine Eestisse oleks väga vajalik.

Töögrupi liikme, tarkvarafirma Helmes juhi Jaan Pillesaare sõnul ei teeniks ülempiiri kinnitamine siiski vaid IT-firmade huve. "Sellisest maksumuudatusest võidavad kõik "tarkade teenuste" valdkonna töötajad, kus on suhteliselt kõrge palgaga erialaspetsialistid - advokaadibürood, arstid, pangad, insenerid, arhitektid, reklaamibürood, meedia, laborid, ka riigiasutused, kuna see vähendaks eelarvet," loetles ta. "Kui on näha, et tuleb kulusid koomale tõmmata, siis on praegu kaks varianti - loobuda töötajatest või nõustuda kehtestatud sotsiaalmaksu ülempiiriga ja osa inimesi tööle jätta," lausus teine Targa Eesti rühma liige, varahaldusettevõtte Avaron juht Kristel Kivinurm-Priisalm. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4089/uud_uudidx_408901.htmlLoe ka Äripäeva juhtkirja: „Sotsiaalmaksule päitsed pähe“: http://www.aripaev.ee/4089/arv_juhtkiri.html Loe ka MaksuMaksjast: Martin Huberg.

„Sotsiaalmaksule „piiri panemas““

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus