iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevõtete kasuks tühistatud suhkrutrahvid võivad taas jõustuda

Ettevõtete kasuks tühistatud suhkrutrahvid võivad taas jõustuda

Rubriik: Äripäev

Piret Reiljan kirjutab Äripäevas suhkrutrahvist ja nendib, et ettevõtjatel on hiljuti tühistatud suhkrutrahvide üle vara rõõmustada, sest plaanitava seadusemuudatuse jõustumisel nõuab riik firmajuhtidelt õiguslikke dokumente, mis tõestaksid üleliigsete laovarude põhjendatust.

Eile kiitis valitsus heaks üleliigse laovaru tasu seaduse muutmise eelnõu, mida jõustumisel rakendatakse tagasiulatuvalt kõigile esialgsest seadusest tingitud maksenõude vaidlustanud ettevõtjatele. "Kui mõni ettevõtja püüdis Euroopa Liiduga liitumisel spekulatiivsete laovarudega teenida tohutut hõlptulu, siis miks peaks maksumaksja tema lisakasumi omast taskust kinni maksma?" polnud põllumajandusministeeriumi asekantsler Andres Oopkaup olukorraga rahul ja lisas, et kindlasti ei õigusta üleliigseid laovarusid ühekordsed tehingud. "Peame välja selgitama, millised ettevõtted on liigsete laovarude eest vastutavad ja millised on tõepoolest saanud trahvi ebaõiglaselt. Selleks peame tegema koostööd juristidega," teatas põllumajandusminister Ester Tuiksoo eilsel valitsuse pressikonverentsil.

Peaminister Andrus Ansip on riigikohtu otsuse suhtes kriitiline ja peab vastutavaks ettevõtjaid. "See on riigikohtu poolt väga julge väide, et üleliigse laovaru tasu seadus pole kooskõlas Euroopa Liidu õigusega. Mina tean, et näiteks Austrias on samuti lubatud ülekandevaru koefitsient 1,2," ütles ta. Riigikohtu otsuse järgi pole aga seaduses märgitud koefitsienti 1,2 kasutades võimalik jõuda objektiivse tulemuseni ülekandevaru ja üleliigse laovaru tuvastamisel.

Probleem pole mitte niivõrd koefitsiendi suuruses, mis on praegusel kujul pigem ettevõtjat soosiv, kuivõrd selles, et nõuet rakendati kõigile ettevõtetele võrdselt. Maksu- ja tolliamet on riigikohtu otsusele tuginedes praeguseks tühistanud üheksa üleliigsete laovarude maksunõuet, kokku kuulub pärast riigikohtu otsust tühistamisele umbes 30 nõuet. Ansip nentis, et suurima trahvinõude saanud AS Kalev peaks oma praegu tühistatud 150 miljoni kroonise trahvi õigluse huvides siiski tasuma. "Mõlemale poolele head lahendust selles olukorras olla ei saa," tõdes peaminister, kelle sõnul oleksid ettevõtjad pidanud varusid õigel ajal paremini ohjama.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3400/uud_uudidx_340014.html Vt ka „Tühistatud suhkrutrahv lükkas Kalevi aktsiale hoo sisse“: http://www.aripaev.ee/3400/rt_ly_340001.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus