iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Esimeses sambas käib raha ümberjagamine

Esimeses sambas käib raha ümberjagamine

Rubriik: Äripäev

Raivo Sormunen kirjutab Äripäevas, et sajadollarilise rahatähe peal koha välja teeninud USA poliitik Benjamin Franklin ütles enam kui kahe sajandi eest, et peale maksude ja surma pole siin maailmas midagi kindlat. Tõsi. Kõik on pidevas muutumises. Hiljuti jõudis järg ka pensionisüsteemi kõige kindlama osa - esimese pensionisamba, kätte.

Möödunud nädalal muudeti pensionikindlustuse seadust, mille tagajärjel riiklik pensionisammas muutub solidaarsemaks.

Kõigi vahel võrdselt jagatavasse potti (pensioni baasossa) suunatakse järgmise aasta 1. aprillist rohkem raha, mille tagajärjel väheneb riikliku pensioni arvestamisel tööstaaži ja palga tähtsus. Riiklik pensionisammas koosneb kõigi jaoks võrdsest baasosast (praegu 1373,58 krooni) ning staaži- ja kindlustusosakutest (praegu on keskmine pensionistaaž 44 aastat mille alusel lisandub pensionile 2394,92 krooni). Staažiosakute arv võrdus 1998.

aasta lõpuni töötatud staažiaastatega. Pärast seda on arvestatud inimestele iga aasta pensionikindlustusstaaži. Kindlustusstaaži arvestamisel on oluline, kas inimene on liitunud teise pensionisambaga või mitte (mitteliitunud saavad 25% enam osakuid). Samuti sõltub kindlustusstaaž otseselt sotsiaalmaksu pensionikindlustuse osa suurusest (sisuliselt palgast).

Kui praegu moodustab kõigile pensionäridele võrdselt makstav baasosa pensionist keskmiselt 36,4%, siis 2008. aastal tõuseb see tõenäoliselt juba üle 41% ja peaks pikemas perspektiivis kerkima 55-60%ni. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3778/rt_komm_377801.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus