Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Ernst & Young: siirdehinnad on olulisim maksurisk

Ernst & Young: siirdehinnad on olulisim maksurisk

Rubriik: Raamatupidaja.ee

Ernst & Young´i avaldatud uuringu kohaselt peab kolmandik maailma kontsernidest siirdehindasid üheks suurimaks maksuriskiks. Eelmisel aastal kontrollisid maksuametid siirdehindade teemal 2/3 vastanud kontsernidest, mis on 15% enam kui 2007. aastal, mil sarnane uuring viimati läbi viidi.

Ernst & Young´i juhtivkonsultandi ja siirdehindade spetsialisti Kersti Kulli sõnul tuleb Eesti ettevõtjatel ennast üha enam naaberriikides toimuvate maksumuudatustega kurssi viia. „Kuna majandus on vaikselt tõusuteel ning piiriüleseid kontsernisiseseid tehinguid toimub järjest enam, on äriühingud palju kriitilisemalt sunnitud jälgima, et hinnad vastaksid õiglastele turutingimustele ka teise tehingupoole riigis.

Samuti võivad hinnastamist mõjutada konkreetse majandusharu turutingimused vastavates riikides,“ märkis Kull. Ta lisas, et 2011. aastast kehtima hakanud tulumaksuseaduse muudatuse kohaselt on Eesti äriühingutes oluliselt laienenud isikute ring, kellel on kohustus tehingute vastavust õiglasele turuväärtusele tõendada.Loe edasi (vt samast ka uuringut): http://www.raamatupidaja.ee/article/2011/01/31/Ernst_Young_siirdehinnad_on_olulisim_maksurisk