iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Erisoodustused koroona ajastul

Erisoodustused koroona ajastul

Rubriik: EML
Keerulised ajad nõuavad ka riigilt, eriti Rahandusministeeriumilt ning Maksu- ja Tolliametilt keerulisemaid tõlgendusi kui tavapärastel, rahulikel aegadel. Teadupärast puutuvad viiruste levimise perioodil nii raamatupidajad kui maksuametnikud sageli kokku küsimustega, mis puudutavad vaktsineerimise ja arstil käigu erisoodustusena maksustamist. Kui üldjuhul on standardvastuseks see, et igasuguse arsti juures käimise, välja arvatud loomulikult töötervishoiuarst või silmaarst (kuvariga töötavate töötajate puhul), kulude kandmine tööandja poolt toob kaasa karmi maksukohustuse ning ka vaktsineerimine on enamasti samavõrd kulukas ettevõtmine, siis nüüd on lõpuks ametnikud leebuma hakanud. Kui töötajal on koroona, siis lubab maksuamet lahkesti tööandjal tema arstil käigu kinni maksta, maksuvabalt. Kui ta ainult leiaks mõne arsti, kelle jutule pääseda. Ja ka vaktsiini rindel on samu uudiseid – koroona vastu vaktsineerimine on maksuvaba! Ootame põnevusega vaktsiini saabumist. Ega see kaua oodata ei anna, kui maksusoodustus on juba asjal taga. Samal ajal on riik aga asunud turgu reguleerima muude tavapäraselt maksuvabade kaupade osas. Nii on edaspidi erisoodustusena maksustatav tualettpaber, seep ja desinfitseerimisvahendid, kuivõrd vastavad artiklid on kriisi tingimustes omandanud uue tähenduse ja väärtuse ning kuritarvituste vältimiseks on vajalik maksupoliitika kaudu sekkuda. Nii näiteks on tualettpaber turu defitsiidi tingimustes võrreldav raha või väärtpaberiga, mistõttu oleks selle töötajale maksuvaba eraldamine võimalik vaid tööandja väärtpaberi osalusoptsiooni korras. Samas, kuna viimase siduvus maksuvabastuse eeldusena on 3 aastat, samal ajal kui paberi enda kasutus võib piirduda ka ühe kasutuskorraga, on see mõneti problemaatiline ning tööandjate esindajad on juba kurtnud, et wc seinte puhtana hoidmine on muutunud keerukamaks. Pole harv juhus, kui seintele ilmub peale iga kasutuskorda rooma kolm. Kuna sellele järgnev desinfitseerimine toob omakorda kaasa erisoodustuse, siis on see ju „surnud ring“. Järelevalvet tualettpaberi emiteerimise ja käitlemise osas teostab edaspidi eriolukorra kehtimise ajal Finantsinspektsioon, mis on muidu finantsjärelevalvega jänni jäänud. Tõestamise koht, nagu rahandusminister nentis.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus