iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Erametsaliit: tulumaksu maksmisel peaks võimaldama erisust kõikide raiete müügitulult

Erametsaliit: tulumaksu maksmisel peaks võimaldama erisust kõikide raiete müügitulult

Rubriik: EML

Reedel, 10. detsembril peetud Eesti Erametsaliidu üldkoosolekul leiti, et tulumaksusoodustust tuleks võimaldada kõikidelt raietelt saadud tuludele. Planeeritav tulumaksuseaduse muudatus võimaldab erisust ainult uuendusraielt saadud tulule.

Üldkoosolekul arutati ka metsanduse arengukava aastateks 2010-2020. Raiemahud on viimastel aastatel pidevalt langenud.

Põhjuseks on erametsaomanike ebasoodne maksustamine, metsaomandi väiksus, vähene ühistegevus ja metsanduse planeerimise jäikus. „Toimiv toetuste süsteem, õiglane maksustamine ja metsaomanike teavitamine võimaldavad puidu kasutamist suurendada. Samal ajal aga ei tohiks ühtse põllumajanduspoliitika raames makstavaid metsanduse toetusi väheneda,“ ütles Erametsaliidu tegevdirektor Ants Varblane. Erametsaliit leiab, et on vaja jätkata uue jahiseaduse eelnõu koostamist, mis annab maaomanikele tagasi õiguse korraldada jahti oma maadel.Üldkoosolekul uut juhatust ei valitud ja otsustati jätkata järgmise koosolekuni senise juhatusega, esimees Ando Eelmaa (Harjumaa Metsaomanike Liit), Guido Ploompuu (Viru-Lemmu Metsaselts), Urmas Rahnel (Saarde Erametsaühing), Sven Köster (Kullamaa-Loodna Metsaühistu), Aarne Volkov (Võrumaa Metsaomanike Liit), Haana Zuba (Viljandimaa Metsaselts), Mart Soobik (Tallinna Metsaomanike Selts).

Erametsaliidu juhatus kohtub reeglina iga kuu viimasel neljapäeval.Erametseliidu pressiteade: http://www.eramets.ee/uudised-1?art=1951Tutvu seaduseelnõuga e-õiguse andmebaasis siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus