iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Erametsa omanikku ahistab praegune maksusüsteem

Erametsa omanikku ahistab praegune maksusüsteem

Rubriik: Äripäev

Metsaomanikud leiavad, et maksusüsteem, mille kohaselt kasvava metsa ja ümarmaterjali müügist saadav tulu maksustatakse eraisiku puhul tulumaksuga, pärsib metsade majandamist ja ohustab riigi majandust, kirjutab Ain Alvela Äripäevas.

Läinud nädalal avalikustas OÜ Office Services ABC uuringu tulemuse, milles seisab: "Kehtiv maksusüsteem mõjutab erametsaomaniku käitumist ja metsasektorit negatiivselt." "Analüüsi tulemusel kerkis esile vajadus muuta Eesti maksusüsteemi, et tagada säästlik metsandus ja metsade aktiivne majandamine," resümeerib uuringu juht Mirjam Marastu. Uuring kinnitab selle ühe tellija, Eesti Metsatööstuse Liidu (EMTL) tegevdirektori Andres Talijärve sõnul liidu senist arvamust, et maksusüsteemil on metsasektorile oluline negatiivne mõju. Talijärv usub, et neutraalse uuringu abil on kergem otsustajatele asja selgitada. "Kui uuringu oleks teinud mõni metsandusega seotud organisatsioon, poleks sel erilist kaalu," lisab ta.

Hiiumaa metsaomanikke koondava metsaseltsi esinaise Aira Tossu hinnangul on raiete maht erametsadest võrreldes 2004. aastaga vähenenud kuni 40%. "Asi pole vaid maksudes: puidu hind langeb, metsamajandamiskavasid ei ole," loetleb Toss. "Hiiumaal on metsamaal lisaks metsa väärtusele veel ka kinnisvaraline väärtus.

Sellepärast kõik ootavadki, et näis, mis saab." Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3501/rubr_artiklid_350109.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus