iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eraisiku investeeringutulude maksuvabastus tuleb kehtestada juba 2008. aastal

Eraisiku investeeringutulude maksuvabastus tuleb kehtestada juba 2008. aastal

Rubriik: EML

EML tervitab valitsuse otsust muuta tulumaksuseadust ja luua füüsilisest isikust investoritele süsteem, mis võimaldaks väärtpaberitulusid maksuvabalt reinvesteerida. Samas on EML veendunud, et vastavad seadusemuudatused peavad kehtima hakkama juba 2008. aastal.

6. juuli Äripäeva artiklis “Väikeinvestorite elu muutub tulusamaks” tituleeris rahandusminister härra Padar Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonda järgmiselt: “rahandusministeeriumi lugupeetud kolmas korrus, kus on vaieldamatult eesti maksupoliitika kompetents”.

EML on seisukohal, et kui ministri hinnang vastab tõele, siis ei tohiks rahandusministeeriumi lugupeetud kolmandal korrusel võtta rohkem aega kui kaks nädalat, et kirjutada kokku eelnõu, täpsustada detaile ja sulgeda “uksed” võimalikele maksupetturitele, mida rahandusminister pidas eelnõu koostamisel oluliseks. Meenutades, kuidas toimus praegu kehtiva tulumaksuseaduse ettevalmistamine ja menetlemine 1999. aastal, võrreldes töömahtusid ning arvestades vahepeal toimunud kompetentsi arengut, on praeguses situatsioonis aega lausa terve igavik. Kui Rahandusministeeriumi oma maja kompetentsist peaks siiski mingil põhjusel väheseks jääma, siis EML arvates ei oleks suur patt kaasata Eesti arengule olulise ja maksumaksjatele väga vajaliku eelnõu koostamise juurde ka spetsialiste väljapoolt.

Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Liit ühendab üle 2500 liikme.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus