iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Erainvestorite USA ja Aasia aktsiad jäävad tulumaksuvabastuseta

Erainvestorite USA ja Aasia aktsiad jäävad tulumaksuvabastuseta

Rubriik: Äripäev

Silvia Kruusmaa kirjutab Äripäevas, et valitsus tahab muuta 2009. aastast eraisikute investeeringud tulumaksuvabaks, samas kehtib see vaid Euroopa majandusruumis tehtavatele väärtpaberitehingutele.

Seega erainvestor, kes on ostnud USA ja Aasia aktsiaid, peab oma raha edasi investeerimisel endiselt selle pealt tulumaksu maksma. Kui USA aktsiaid on ostetud näiteks mõne Euroopa majandusruumi maaklerfirma kaudu, siis maksuvabastus kehtiks, selgitas rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna otseste maksude talituse peaspetsialist Elo Haugas. Eelnõus on pakutud välja investeerimiskonto kasutamisel põhinev süsteem, mis võimaldab enamlevinud liiki investeeringutest saadud tulusid ilma maksukohustuseta edasi paigutada.

Maksukohustuse edasilükkamise võimalust saab kasutada väärtpaberite ja hoiuste puhul, mis on omandatud enne muudatuse jõustumist. Selleks kantakse pärast seaduse jõustumist väärtpaberite müügist või hoiusest saadud summa investeerimiskontole. Haugase sõnul tähendab seadusmuudatus aktsiate omanikule seda, et tal peaks olema investeerimiskonto, kus on peal vaid väärtpaberitega seotud raha. Kui selline konto on investoril juba praegu olemas, ei ole vaja uut kontot luua.

Siis tuleks 2010. aastal deklareerida kontoga seotud rahaliikumised, et selle põhjal oleks võimalik taotleda tulumaksuvabastust. Investeerimiskonto võib olla ka tavaline arvelduskonto. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3799/uud_uudidx_379908.html Loe ka: „EML: Avalikustati tulumaksuseaduse muutmise seaduste eelnõudTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus