iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Erainvestorite eelnõu pendeldab otsustajate vahel

Erainvestorite eelnõu pendeldab otsustajate vahel

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et eraisikute investeeringutulu maksuvabastuse eelnõu venib säästueelarve tegemise tuules aeglaselt ja visalt rahandusministeeriumi ja riigikogu rahanduskomisjoni kadalipu vahelt lõppjoone poole.

Rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi ütles, et eilse seisuga on rahandusministeerium ja rahanduskomisjon jõudnud ühisele seisukohale selles, et investeerimiskontode arvu ei piirata. "Rahandusministeerium on olnud mõnevõrra konservatiivsem, kuid põhimõtteline kokkulepe ka teiste piirangute vähendamises on saavutatud. Arutelu jätkub," ütles Ligi. Rahandusminister Ivari Padar ütles aasta alguses, et vallatuid maksuvabastusi võib ju alati tahta, kuid peab vaatama ka seda, et maksuvabastused riigieelarvesse auku ei tekitaks.

Nüüd, mil Eesti Pank ennustab majandusele kardetust tumedamat tulevikku ning valitsus teeb säästueelarvet, on küsimärk eelnõu ajastuse taga seda rasvasem. Riigikogu majanduskomisjoni liikme Taavi Veskimägi sõnul peitub vastus selles, kas rahandusministeerium näeb seda kulueelnõu või tulueelnõuna. "Kui me räägime sellest, et üks stabiliseeriv tegur meie praeguses turbulentses majanduskeskkonnas on see, et inimesed on justkui hakanud rohkem säästma ja hakkavad järgmise sammuna loodetavasti ka rohkem investeerima, siis on see tulueelnõu ka riigi poolt vaadatuna. Kui kodanikud on majanduslikult aktiivsemad, tähendab see pikas perspektiivis rohkem tulu riigile, muu hulgas ka eelarvesse," märkis Veskimägi.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3930/uud_uudidx_393008.html Loe ka: „EML: Kavandatavad tulumaksuseaduse muudatused ei taga investorite võrdset kohtlemist“ Tutvu eelnõuga siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus