iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Erainvestorilt võtab Eesti kõrget maksu

Erainvestorilt võtab Eesti kõrget maksu

Rubriik: Äripäev

16.06.2006 Äripäevas kirjutab Sirje Rank , et eraisikute aktsiainvesteeringute maksustamisel jääb Eesti võrdluses Euroopa Liidu ja arenenud ehk OECD riikidega silma sellega, et ei tee vahet lühi- ja pikaajalistel investeeringutel ega aktsiate müügist teenitud tulu suurusel.

Kui näiteks Lätis ja Leedus ei pea erainvestor kauem kui viis aastat hoitud aktsiate müügist teenitud tulult üldse maksu maksma, siis Eestis kehtis mullu 24% maksumäär nii alla kolme kuu kui ka mitmeid aastaid hoitud aktsiate müügist saadud tulule. Arenenud riikide koostööorganisatsiooni OECD ja ELi riikides on üldiselt tavaks, et pikaajaliselt investeeringult teenitud tulu maksustatakse kergemalt, selgub Rootsi erainvestorite huve esindava aktsionäride ühenduse Aktiespararna 2005. aasta kohta koostatud maksuvõrdlusest. Kokku maksustab OECDsse ja ELi kuuluvast 36 riigist kauem kui viis aastat hoitud aktsiate müügist saadud tulu vaid 15 riiki, sealhulgas uutest ELi riikidest Eesti koos Poola ja Slovakkiaga.

Vt täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3253/rt_ly_325301.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus