iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Enesekaitseks saab keelduda maksuinfo andmisest

Enesekaitseks saab keelduda maksuinfo andmisest

Rubriik: Äripäev

24.04.06 Äripäevas kirjutab AB Paul Varul advokaat Helmut Pikmets maksumaksja õigusest keelduda maksuhaldurile teabe ja dokumentide esitamisest, mis võivad maksustamise seisukohast maksumaksjale kahjulikud olla.

Oma eraelu kaitsmise kõrval on teine oluline põhjus maksuametnikule oma maksuasjade kohta tõendite ja teabe esitamisest keeldumiseks see, kui sellega võib kaasneda maksumaksja maksurikkumises süüdimõistmine. Sisuliselt on iga maksu väärarvutus ja tasumata jätmine väärtegu. Kuriteoga on tegemist siis, kui maksmata maksusumma on suurem 500 000 kroonist. Olenemata sellest, kas maksumaksja suhtes on algatatud väärteo- või kriminaalasi, on maksumaksjal ka revisjoni või üksikjuhtumi kontrolli ajal õigus keelduda tõendite ja teabe esitamisest, kui sellega kaasneks tema süüditunnistamine maksuõigusrikkumises.

Maksumaksja ei pea andma ütlusi ja esitama tõendeid, mis kinnitavad maksuseaduste rikkumist ja mis tooksid kaasa maksumaksja kohustuste suurenemise või isegi karistamise. Isikut ei saa ka sundida teabe andmisele. Kuigi maksukorralduse seaduse § 67 sätestab sunniraha maksmise kohustuse teabe mitteandmise eest ja maksuhaldurid sellest oma korraldustes maksumaksjaid ka tavaliselt teavitavad, on sunniraha kohaldamine maksumaksja suhtes siiski välistatud, kui maksumaksja keeldub teabe andmisest, et vältida enda õigusrikkumises süüditunnistamist. Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3200/rubr_artiklid_320009.html Paberkandjal lk 26.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus