iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Endised rahandusministrid Aivar Sõerd ja Taavi Veskimägi on maksumaksjate liidu nõukoja liikmed

Endised rahandusministrid Aivar Sõerd ja Taavi Veskimägi on maksumaksjate liidu nõukoja liikmed

Rubriik: EML

Eesti Maksumaksjate Liidu (EML) juhatus otsustas hiljuti nimetada EML nõukoja liikmeteks endised rahandusministrid Aivar Sõerd ja Taavi Veskimägi ning vandeadvokaat Priit Lätti. Nii Taavi Veskimägi kui Aivar Sõerd on rahandusministrina tegutsedes saanud EML poolt aasta maksumaksja sõbra tiitli, vastavalt aastatel 2005 ning 2006.

Nõukoda on EML juhatuse juures tegutsev teadlastest, praktikutest ja asjatundjatest koosnev nõuandev kogu, mille eesmark on abistada ning nõustada juhatust ja töötajaid liidu tegevuse olulistes küsimustes ja seisukohtade kujundamises. Nõukojas on praegu 12 liiget, sinna kuuluvad veel IMG Numeri OÜ juhataja Inga Kalda, AS Dimela juhataja Kadri Kullman, AS PricewaterhouseCoopers maksuosakonna juhataja Aare Kurist, IMG Advokaadibüroo vandeadvokaat Kaspar Lind, Raamatupidamise Toimkonna liige ja endine kauaaegne EML juhatuse liige Anne Nuut, Rahandusministeeriumi maksupoliitika osakonna riikidevaheliste maksulepingute talituse juhataja Helen Pahapill, Sisekaitseakadeemia majanduse ja rahanduse lektor Indrek Saar, Ernst & Young Baltic AS juhtiv maksukonsultant Ranno Tingas ja OÜ Kardis juhatuse liige Vladimir Vaingort. Aivar Sõerd töötab praegu Tallink Hotels hotelliketi tegevjuhina ning oli aastatel 2005-2007 rahandusminister.

Ta on varem töötanud Maksuameti peadirektorina (1999-2003) ning trükikoja Vaba Maa tegevjuhina (2004-2005). Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. Taavi Veskimägi on praegu Riigikogu liige ning oli aastatel 2003-2005 rahandusminister. Ta on töötanud varem Rahandusministeeriumi riigihalduse osakonna juhataja ning ministeeriumi nõunikuna (1996-2001).

Ta on lõpetanud Tallinna Pedagoogikaülikooli haldusjuhtimise erialal. Priit Lätt on advokaadibüroo Glimstedt Straus & Partners partner ning vandeadvokaat ning ajakirja MaksuMaksja aktiivne kaasautor. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli õigusteaduskonna. Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse esimees Lasse Lehis avaldas lootust, et uute liikmete kaasamine nõukotta aitab liidu juhatusel ning töötajatel tagada paremini maksumaksjate huvide eest seismist.

Taavi Veskimägi kommenteeris oma koostööd EML-ga: “EML on oma selgete seisukohtadega olnud küll tihti ebamugav, kuid alati professionaalne partner riigile. Ma ei ole alati nõustunud EML kõigi konkreetsete positsioonidega, kui ideoloogiline lähenemine avaliku sektori tuludele-kuludele on kattunud minu arusaamadega. Loodan tuua EML nõukotta lisaks väga professionaalsele maksude käsitlusele ka senisest põhjalikumat käsitlust eelarvestamisest ja avalike kulutuste juhtimise korraldamisest”. Aivar Sõerd märkis, et loodab EML nõukoja liikmena jagada liiduga neid kogemusi, mis on omandatud nii Rahandusministeeriumis kui ka selle valitsemisalas maksuhalduri organisatsioonis.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus