iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Enammaksud käibemaks tuleb kohe tagasi küsida

Enammaksud käibemaks tuleb kohe tagasi küsida

Rubriik: Äripäev

13. veebruari Äripäevas kirjutab Olavi Kärsna, et kui ettevõtlust lõpetav FIE enammakstud makse kohe tagasi küsi, kannab maksuametnik raha riigi tuludesse ja FIE ei saa hiljem midagi.

FIE-l tuleb ettevõtluse lõpetamisel arvestada, et enammakstud käibemaksu peab ise ja tingimata kirjalikult tagasi küsima. Tegemist on käibemaksuga, mida ettevõtluse ajal teatavasti reeglina kroonides tagasi oma kätte ei küsita, vaid jäetakse see tulevaste perioodide ettemakseks. Oleks see näiteks tulumaksu ettemakse (avansilised maksed), oleks asi lihtsam, sest tuludega on inimesel tegemist ka pärast ettevõtlusega lõpetamist ja siis saab tehtud avansilisi makseid arvestada.

Käibemaksuarvestusega lõpeb aga vahekord pärast ettevõtluse lõpetamist täielikult.FIE-l tuleb ettevõtluse lõpetamisel arvestada, et enammakstud käibemaksu peab ise ja tingimata kirjalikult tagasi küsima. Tagasiküsimusel on kaks võimalust: kas lasta see endale tagasi maksta või tasaarveldada sellega mõnda muud makset, kas siis tulu- või sotsiaalmaksu.Täpsemalt saab lugeda http://www.aripaev.ee/3130/rubr_artiklid_313006.html või 13. veebruari Äripäevast lk 18.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus