iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

EML pöördumine Riigikogu poole maksumaksjate võrdse kohtlemise tagamiseks

EML pöördumine Riigikogu poole maksumaksjate võrdse kohtlemise tagamiseks

Rubriik: EML

28. mail 2007 algatati ja võeti menetlusse Riigikogu liikme staatuse seaduse eelnõu (54SE), mille § 30 nägi ette, et Riigikogu liikmele makstakse tööga seotud kulude hüvitamiseks iga kuu summa, mille suurus on 30% Riigikogu liikme ametipalgast.

Eelnõu kohaselt oleks hüvitis olnud maksuvaba ja erinevalt praegu kehtivast korrast ei oleks Riigikogu liige hüvitise saamiseks enam pidanud esitama kuludokumente. Eelnõu tekitas avalikkuses suurt pahameelt. Vaata seaduseelnõu algteksti Vaata seaduseelnõu seletuskirja Vaata eelnõu esimese lugemise stenogrammi 05.06.2007 29.

mail edastas EML pressiteate, milles avaldatakse arvamust, et kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord (30% palgast ilma dokumente esitamata) tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele.Vaata EML pressiteadet Kuna EML ettepanekule laekus arvukalt toetusettepanekuid ja sooviavaldusi ettepanekut oma allkirjaga toetada, teatas EML 30. ja 31. mail teleuudistes kavatsusest alustada allkirjade kogumist pöördumisele nõudega tagada kõikide maksumaksjate võrdne kohtlemine. Allkirjade kogumine pöördumisele algas 31.

mai varahommikul.Vaata pöördumise teksti Ajavahemikus 31.05.2007 kell 07.03 kuni 06.06.2007 kell 20.00 andis oma toetusallkirja EML kodulehel 18900 isikut. Samal perioodil koguti paberkandjatele 276 allkirja. Nimekirjast eemaldati 360 koduleheküljel esitatud kirjet, mis olid ebakorrektsed (puudulikud andmed, topeltkirjed).7. juunil kell 9 andsid EML esindajad Riigikogu aseesimehele Jüri Ratasele üle pöördumise, millele on oma allkirja andnud 18827 inimest.

Viimase allkirja lisas pöördumisele EML esindajaid Toompeale sõidutanud taksojuht.11. juunil otsustas Riigikogu põhiseaduskomisjon, et kuluhüvitiste senine kord säilitatakse ning Riigikogu liige peab ka edaspidi esitama hüvitise saamiseks kuludokumendid. Riigikogu liikme staatuse seaduse eelnõusse viidi sisse vastavad muudatused ning seadus võeti vastu 14. juunil.Vaata eelnõu lõppteksti Vaata eelnõu menetluskäiku Vaata eelnõu teise lugemise stenogrammi 13.06.2007 Vaata eelnõu kolmanda lugemise stenogrammi 14.06.2007Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus