iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

EML maksukonverentsi kajastus Äripäevas

EML maksukonverentsi kajastus Äripäevas

Rubriik: Äripäev

Anne Oja kirjutab aripaev.ee uudistes EML 2. oktoobri maksukonverentsi ettekannetest. Maksumaksjate liidu vanemjurist Martin Huberg näiteks rääkis maksukonverentsil, et muutuv käibemaksuseadus loeb liisingu vara võõrandamiseks, mille puhul tuleb kogu käibemaks tasuda kohe.

Loe täpsemalt: Liisingu käibemaksu jupitamine võib kaduda.EML jurist Hiie Marrandi rääkis maksukonverentsil, et maksude võrdne ajatamine jäeti maksukorralduse seaduse eelnõust välja. Loe täpsemalt: Maksude võrdne ajatamine puksiti seaduseelnõust välja.Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse esimehe Lasse Lehise sõnul toob muutunud kinnisvaraturg endaga kaasa tõsised maksuriskid.

Probleemid peituvad edasimüügiks ostetud kinnisvara kasutuselevõtus ja poolelioleva ning enda kasutuses olnud kinnisvara müügis, rääkis Lehis maksukonverentsil. Loe täpsemalt: Muutunud kinnisvaraturuga kaasnevad maksuriskid.IMG Advokaadibüroo nõunik Olavi Jänes soovitab probleemseteks osutunud suulised lepingud vormistada ümber laenuks. Jänes rääkis konverentsil võlgade sissenõudmisest. "Leping võib vabalt olla sõlmitud suuliselt, sest seadus ei näe ette, kuidas leping peab olema sõlmitud.

Kui hiljem tekivad aga vaidlused ja probleemid, võib rahasumma või asendatava asja võlgnevuse ümber vormistada laenuks," jagas ta soovitusi. Loe täpsemalt: Vormistage probleemsed suulised lepingud laenuks.Advokaat Tiia Kruusmaa ütles konverentsil, et uus töölepinguseadus on nii paindlik, et toob ilmselt kaasa rohkelt kohtuvaidlusi. Uus töölepinguseadus muudab olukorra keerulisemaks kasvõi seetõttu, et vaidluse korral lahendataks osa asju vana seaduse ja osa uue järgi. "Seaduse seletuskiri on paksem kui seadus ise ja seal on vist kirjas soovunelmad, sest seletuskiri ei lähe seaduseelnõuga kokku, aga sellest ei hakka ma lähemalt rääkima," kritiseeris Kruusmaa.

Loe täpsemalt: Uus töölepinguseadus toob rohkelt kohtuvaidlusi.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus