iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

EML juhatuse esimees on Lasse Lehis

EML juhatuse esimees on Lasse Lehis

Rubriik: EML

Eesti Maksumaksjate Liidu üldkoosolekul 29. märtsil 2007 valiti liidule järgmiseks kolmeks aastaks uus viieliikmeline juhatus. Lisaks juhatuse eelmisse koosseisu kuulunud Jüri Allikaltile, Ivo Raudjärvele ja Erki Uustalule valiti uute liikmetena juhatusse Lasse Lehis ja Tiiu Toots. Üldkoosolekule järgnenud juhatuse koosolekul valiti EML juhatuse esimeheks Lasse Lehis.

Lasse Lehis töötab Tartu Ülikooli finantsõiguse dotsendina ja Riigikohtu halduskolleegiumi nõunikuna, tal on doktorikraad õigusteaduses.

Lasse Lehis on välja andnud arvukalt maksualaseid publikatsioone – maksuseaduste kommentaare ja õpikuid, teaduslikke ja populaarteaduslikke artikleid. Lasse Lehis on maksumaksjate liiduga teinud erinevates vormides koostööd juba ligi kümme aastat – ajakirja MaksuMaksja toimetuskolleegiumis, uurimistööde konkursside hindamisel, lektorina koolitusel jne. Alates 2005. aastast oli Lasse Lehis EML nõukoja esimees.

Tiiu Toots tegutseb audiitorina ja on Tartus asuva OÜ Probil juhataja. Tiiu Toots on tegelenud ka raamatupidamisalaste koolituste korraldamisega ja esinenud koolitustel lektorina. Tiiu Toots auditeeris EML 2006. aasta majandusaasta aruannet.

Jüri Allikalt tegeleb Rakveres omanimelises õigusbüroos maksualase nõustamisega. Ta on varem olnud Vinni vallavanem ja vallavolikogu esimees, aastatel 1994-1995 töötas Jüri Allikalt Lääne-Viru Maksuameti direktorina. Jüri Allikalt on EML juhatuse liige alates 2005. aastast.

Ivo Raudjärv töötab IMG Advokaadibüroo maksukonsultandina, varem osutas ta maksualast õigusabi omanimelises õigusbüroos. Ivo Raudjärv on osalenud mitmete oluliste maksuõiguse alaste publikatsioonide koostamises ja toimetamises ning tegutseb Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas koosseisuvälise õppejõuna. Ivo Raudjärv on EML juhatuse liige alates 2005. aastast.

Erki Uustalu töötab Rahandusministeeriumi nõunikuna, varem on ta töötanud Hollandis Leideni ülikooli rahvusvahelise maksuõiguse magistriprogrammi akadeemilise koordinaatorina ja Brüsselis Euroopa Komisjoni konkurentsipoliitika direktoraadis. Erki Uustalu on spetsialiseerunud rahvusvahelisele ja Euroopa Liidu maksuõigusele, ta on töötanud õppejõuna Tartu Ülikoolis, Sisekaitseakadeemias ja Audentese Concordia Ülikoolis. Erki Uustalu oli EML juhatuse liige aastatel 1999-2001 ja alates aastast 2005. Eesti Maksumaksjate Liit on 1995.

aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Liit ühendab üle 2500 liikme. Täiendav informatsioon:Eesti Maksumaksjate LiitAhtri 6A, Tallinn 10151Telefon: 626 4190E-post: info@maksumaksjad.eeKodulehekülg: www.maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus