iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

EML esitas maksuametile ettepaneku kuluhüvitisi uurida

EML esitas maksuametile ettepaneku kuluhüvitisi uurida

Rubriik: EML

EML esitas Maksu- ja Tolliametile ettepaneku Riigikogu liikmete kuluhüvitiste osas maksukontrolli algatamiseks.

Kuivõrd tulumaksuseadus ei maksusta ei palgatuluna ega erisoodustusena kuluhüvitisi vaid siis, kui need vastavad kuluhüvitise sisulistele nõuetele, siis muul juhul (nt väljamakse, kui kulu ei ole Riigikogu liikme tööga seotud) tekib maksukohustus (vastavalt, kas palgatulu või erisoodustus). EML on veendunud, et Riigikogu liikme tööga ei ole seotud sellise sõiduki liisingumakseid, mida kasutab igapäevaselt Riigikogu liikme pereliige. Mõne Riigikogu liikme esitatud kütusekulu arved tekitavad kahtluse, et nii suures koguses kütust ei ole võimalik kulutada ainult tööga seotud sõitudeks – näiteks kui kütust tangitakse väga väikeste vahedega või vaheldumisi eri kütuseliike ning väidetavalt hoitakse kodus suuri kütusekoguseid (viimasel juhul võib olla tegemist ka vedelkütuse seaduse rikkumisega, mille menetlemine kuulub samuti MTA pädevusse). Muuhulgas saab MTA oma andmebaasidest ka hõlpsalt kontrollida, kas Priit Toobal on oma traktori jaoks ostnud erimärgistatud kütust, nagu ta ise väidab.Kuna teema vastu on avalikkusel suur huvi, teeme ettepaneku, et Maksu- ja Tolliamet viiks läbi maksukontrolli, mille käigus selgitaks välja, kas Riigikogu Kantselei on maksuvabasid väljamakseid tehes pidanud kinni maksuseadustest.Loe täpsemalt ettepanekut siit.Ühtlasi edastas EML Riigikontrollile taotluse, et Riigikontroll viiks Riigikogu Kantseleis läbi auditi, mille käigus selgitaks välja, kas sõiduautode liisingumaksete hüvitamine Riigikogu liikmetele „tööga seotud kuluna“ on kooskõlas õigusaktidega.Loe täpsemalt siit.EML esitas 19.10.2015.

a prokuratuurile avalduse kriminaalmenetluse alustamiseks, vt siit.Prokuratuur jättis 28.10.2015. a teatega kriminaalmenetluse alustamata, vt siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus