iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

EML asub võitlusesse ümbrikupalkade vastase võitlusega

EML asub võitlusesse ümbrikupalkade vastase võitlusega

Rubriik: EML

Eesti Maksumaksjate Liit otsustas koostöös Eesti Panga ning Eesti Postiga asuda võitlema Maksu- ja Tolliameti ümbrikupalkade avastamise strateegia põhjalaskmiseks.

01.04.09 edastatud pressiteates lubas maksuamet koolitada koeri ümbrikupalkade avastamiseks. Treeningu läbinud koerad on võimelised haistmise teel tuvastama, kas inimestega kaasas olevalt rahalt on riigimaksud tasutud või mitte (loe siit). EML leiab, et teiste järgi nuuskimine ei ole riigimehelik tegu ning võtab inimeste privaatsuse kaitseks tarvitusele meetmed. Edaspidi hakkab Eesti Pank trükkima lõhnatuid rahatähti, mis on muu hulgas ka uusi lõhnasid hülgava omadusega.

Eesti Post omakorda töötab välja sarnaste omadustega ümbrikud ümbrikupalkade maksmiseks. Maksumaksjate liidu ülesandeks on asutada ametiühing, mille kaudu oleks legaalselt võimalik maksta kõigile ametiühingute liikmetele täiesti legaalset lõhnatut ümbrikupalka. Kuna ametiühing kui juriidiline abstraktsioon ei lõhna samuti, siis on selle kaudu makstud raha (ning ümbrikute) lõhnatus garanteeritud. EML loodab, et kogu tegevuse üle hakkab järelevalvet teostama Finantsinspektsioon kui EML usalduse pälvinud järelevalveasutus.

Lisaks eelnevale lepiti Finantsinspektsiooniga kokku, et pankade poolt eluasemelaenu võtjatelt kasseeritavad valuuta vahetustasud hakkavad edaspidi laekuma EML-ile, kes saab selle eest oma töötajatele lõpuks ometi soetada kohase autopargi. Esimese pääsukesena saadetakse EML juhatuse esimees Lasse Lehis kohustuslikus korras juhilubasid (A, B, C, D ja E kategooria) omandama. Lisateave: Margit Berko EML pressiesindaja Telefon 626 4196, 53035 007 E-post: margit@maksumaksjad.ee

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus