iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eliit, kes tõrgub olemast eliit

Eliit, kes tõrgub olemast eliit

Rubriik: Äripäev

Enn Soosaar kirjutab Äripäeva arvamusküljel Riigikogu liikmete eetikast, isikute võrdsest kohtlemisest ja vastutusest tasude ja hüvitiste näitel.

Riigikogulaste palgaks ei määratud kindlat summat. Ega kordade skaalat, mille aluseks kehtestatud alampalk või kujunenud mediaanpalk. Nende igakuine teenistus pandi sõltuma sellest nn keskmisest, mille poolituspiirist ülespoole jääb palgasaajate jõukas vähemus, allapoole kasinalt teeniv enamik. Kübaratrikk on toompealastele taganud pretsedenditu töötasu tõusu Eesti Vabariigis.

Selsamal nädalal, kui riigikogulased alustasid menetlust oma miinimumtasu viimiseks 53 102 kroonile, otsustati sealsamas Toompeal, et 1. juulist hakkab keskmine pensionär saama 3769 kr. 14kordne vahe saadiku kõige väiksema võimaliku sissetulekuga. Kes mõistab tippriigikogulaste maksimumsissetuleku välja rehkendada, võrrelgu sedagi.

Väidetavalt ei ole neli pluss neli "keskmist palka" kaugeltki lagi. Viisteist aastat on räägitud läbipaistvusest, võrdsest kohtlemisest, vastutusest, enesedistsipliinist, eetilisusest… Eesti rahva esindajatele nagu hane selga vesi. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3608/arv_kolumn_uus_360801.html Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema ajakirjanduses“ Loe ka: „Riigikogu kuluhüvitiste teema kajastus raadios ja teles“ Loe EML pressiteadet: „Kavandatav Riigikogu liikmete uus kuluhüvitiste kord tuleb laiendada kõikidele maksumaksjatele“ Vaata EML pöördumist Riigikogu poole

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus