iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Ekspert ennustab Eestile ökomaksu tulekut

Ekspert ennustab Eestile ökomaksu tulekut

Rubriik: Postimees

12. aprilli 2006 a Postimehes kirjutab Aleksei Günter, et ökomaksu tulek on ka Eesti jaoks möödapääsmatu, kuid Euroopa Liit veel selleks survet ei avalda, märkis keskkonnaministeeriumi kutsel Tallinnas viibiva mõjuka Euroopa Keskkonnabüroo juht John Hontelez.

· Euroopa Keskkonnabüroo peasekretär John Hontelez, kuidas te kirjeldaksite ökomaksu-teemalist arengut Euroopa Liidus?Arvan, et praegu ei pea liikmesriigid ootama Euroopa Liidu juhtkonnast ökomaksureformi alustamist väga lihtsal põhjusel: nii tõsisteks otsusteks on vaja kõigi 25 liikmesriigi sajaprotsendilist üksmeelt, mis on raskesti saavutatav.· Kuidas on teie hinnangul Eestil läinud ökomaksureformi ettevalmistusega?Ökomaksureformi põhimõtete seisukohalt on Eesti alustanud väga ambitsioonika projektiga. Teie valitsus ei hakanud üksikteemadega tegelema, vaid ütles selgelt, et ökomaksureform tuleb kuue-seitsme aasta pärast.Mis on ökomaksureform? • Tarbijate ja ettevõtjate keskkonnasõbralikkuse tõstmisele suunatud maksusüsteemi muutmine.• Näiteks tõstab riik keskkonnatasusid loodusvarasid kasutavatele firmadele või maksustab võimsamad autod kõrgema maksuga ja suunab sellest saadud maksutulud teistele eesmärkidele.Täpsemalt saab lugeda http://www.postimees.ee/120406/esileht/siseuudised/197939.php või 12.

aprilli Postimehest lk 7.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus