iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eksperdid maksupoliitikast: oluline on kogutud maksukroone tõhusalt kasutada

Eksperdid maksupoliitikast: oluline on kogutud maksukroone tõhusalt kasutada

Rubriik: Postimees

Ilmar Kahro kirjutab Postimehe lisas Majandaja, et sel sügisel arutleti avalikkuses mitmeid ideid Eesti maksusüsteemi muutmiseks – kas tuleks peatada tulumaksumäära alandamine, tõsta käibemaksumäära või kehtestada automaks. Majandaja uuris, mis on Eesti maksusüsteemil viga ja mida tuleks teha.

Tartu ülikooli majandusteooria dotsendi Viktor Trasbergi sõnul on Eesti maksusüsteemi näol tegemist tüüpilise siirdeühiskonnast pärit maksusüsteemiga, kus suurem rõhk on kaudsel maksustamisel ja vähem saadakse tulu otsestest maksudest ehk tulumaksudest. Trasbergi sõnul on selleks ka omad põhjused: ühiskonna madal sissetulekutase ning madal maksukogumise võimekus. «Tänaseks on aga selline maksustruktuur seotud suurenevate riskide ja suurenevate maksumoonutustega,» ütles ta.

Maksusüsteemis näeb mees hetkel kaht suurt probleemi - esiteks ebapiisavat eelarvetulude taset ning teiseks eelarve ühekülgset sõltuvust tarbimistsüklist. Trasbergi sõnul peab Eestis maksukoormust tõstma. «Tänase maksukoormusega pole võimalik Läänemere piirkonnas Eesti riiki pidada,» sõnas ta. «Eurostatistika järgi piisaks esialgu 35% maksukoormusest.» Loe täpsemalt: http://majandaja.postimees.ee/131008/esileht/olulised_teemad/majandaja/343128_1.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus