iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eksmees jättis naise tagastatavast tulumaksust ilma

Eksmees jättis naise tagastatavast tulumaksust ilma

Rubriik: Muud

Andres Sepp kirjutab päevalehes Meie Maa, et Maksu- ja Tolliamet on Kuressaares silmitsi harva juhtuva olukorraga, kus teisest lapsest alates algava täiendava tulumaksutagastuse kirjutas tuludeklaratsiooni perest lahku läinud mees, jättes naise ilma mitmest tuhandest kroonist.

Tulumaksuseaduse järgi sai 2007. aasta maksustatavast tulust maha arvata täiendavalt 24 000 krooni iga teise, kolmanda jne lapse pealt. Kahe lapse pealt tegi see eelmisel aastal 5280 krooni. Selle raha tagastamisega arvestas ka Kuressaare elanik Mari (nimi muudetud), kuid tema üllatuseks selgus tuludeklaratsiooni täitmise järel, et tagastus oli antud tema lahutatud abikaasale.

Eksmehe käest järelepärimisel ütles too, et raha on juba kulutatud. Maksu- ja Tolliametist kosteti naisele, et tagastus käivat põhimõttel “kes ees, see mees”. Maksu- ja Tolliameti teenindusosakonna juhataja asetäitja Hannes Udde nentis Meie Maale, et sellised juhtumid ei ole kuigi tavalised ja “kes ees, see mees” põhimõte sellisel juhul kindlasti ei kehti. Probleem on Udde sõnutsi tekkinud sellest, et seadused ei määra, kummal vanemal on õigus lapsed deklareerida ning enammakstud tulumaksu nende arvelt tagasi saada.

Kui siiski mõlemad vanemad on lapsed oma deklaratsioonis deklareerinud, saab tagastuse see, kes on lapsetoetuse saaja ning teisele vanemale saadetakse teade, et ta peab oma tuludeklaratsiooni parandama. Udde sõnul tuleb laste emal kindlasti samuti deklaratsioon esitada ning lapsed deklareerida. Kui ema on ka lapsetoetuse saaja, kantakse enammakstud tulumaks talle tagasi ning MTA hakkab tegelema teiselt vanemalt ebaõigesti deklareeritud raha tagasinõudmisega. Loe täpsemalt: http://www.meiemaa.ee/index.php?content=artiklid⊂=1&artid=22722Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus