iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Eile jõustus Eesti ja Leedu uus topeltmaksustamise vältimise leping

Eile jõustus Eesti ja Leedu uus topeltmaksustamise vältimise leping

Rubriik: Äripäev

Eile, 8. veebruaril jõustus uus Eesti Vabariigi ja Leedu Vabariigi vaheline tulu- ja kapitalimaksudega topeltmaksustamise vältimise ning maksudest hoidumise tõkestamise leping, mille sätteid hakatakse rakendama tagasiulatuvalt alates aasta algusest. Uue lepingu jõustumisel kaotab kehtivuse 1. jaanuarist 1994 kehtinud Eesti ja Leedu vaheline leping.

Uues lepingus kasutab Eesti topeltmaksustamise vältimiseks vabastusmeetodit, mille kohaselt ei maksusta Eesti oma residendi tulu, mida Leedul on olnud õigus lepingu kohaselt maksustada.

Erandina kasutatakse krediidimeetodit n-ö passiivse tulu (dividend portfelli-investeeringutelt, intress ja litsentsitasu) topeltmaksustamise vältimiseks. Kehtiva lepingu kohaselt on intresside ja litsentsitasude maksustamisõigus ainult intresside või litsentsitasude saaja residendiriigil. Uus leping annab piiratud maksustamisõiguse (kinnipeetava maksu määr kuni 10 protsenti) ka riigile, mille resident intresside või litsentsitasude maksja on. Dividendide maksustamises kehtiva lepinguga võrreldes sisuliselt midagi ei muutu.

Artiklist 13 on välja jäetud kehtivas lepingus olev lõige 5, mille kohaselt võib residentsust vahetanud füüsilise isiku vara võõrandamisest saadud kasu maksustada residentsuse vahetamisele järgnenud kümne aasta jooksul esimene residendiriik.Erinevalt kehtivast lepingust hakkab teabevahetus kahe riigi maksuhaldurite vahel toimuma kõigi Eestis ja Leedus kehtestatud maksude kohta, seni vahetati infot ainult tulumaksu kohta.Uus leping võimaldab lepinguosalisel keelduda lepingut rakendamast nende juriidiliste isikute suhtes, kelle asutamise või tegutsemise üks peamistest eesmärkidest on saada lepingus ettenähtud eeliseid, mida teisiti ei oleks võimaldatud. Sätte eesmärgiks on takistada lepingu kuritarvitamist (inglise keeles treaty shopping).Täpsemalt saab lugeda http://www.fin.ee/?id=14579 ja http://www.aripaev.ee/mod/emb/online.html?disp=2&uud_id=792202&tyyp=&leht_id=3126

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus