iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eestlastelt rohkem maksu

Eestlastelt rohkem maksu

Rubriik: Äripäev

04.05.2006 Äripäevas kirjutab Ralf-Martin Soe, et Soome kavandab seadusemuudatust, mille eesmärgiks on saada seal töötava Eesti tööjõu maksud endale, praegu maksavad paljud Soomes töötavad eestlased makse vahendusfirmade kaudu Eesti riigile.

Tulumaksuseadust plaanitakse muuta nii, et see annab Soomele võimaluse saada maksud ka renditöötajalt, kes töötab Soomes alla poole aasta. Praegu seadus seda ei luba. Tööjõurendifirmad eelistavad saata Soome töötajaid tööle aga just lühikeseks perioodiks, sest siis saavad nad eestlased vormistada tööle komandeeringuga ning maksta neile päevaraha, mis võimaldab Eestis maksukoormust vähendada. "Soome pool taunib personalirenditeenuse kasutamist, töötajaid soovitakse otse võtta," kommenteeris Personalipunkt Extra tegevdirektor Herdis Ojasu järgmise aasta alguses jõustuda võivat seadust.

Ta lisas, et personalirenditeenuse korral laekuvad palgamaksud praegu Eestisse, kuid kahtlemata ei ole see kasulik Soome riigile. "Äärmiselt kahjulik on Eestile alates uuest aastast soomlaste plaanitav seadusemuudatus, mis reguleeriks ka renditeenuse korral tulumaksu maksmise Soome," kommenteeris Ojasu. Uniq U Eesti värbamiskonsultandi Juhani Tammineni sõnul on Eestist Soome töölekäimisel põhiline teenimisviis maksta päevaraha. Need, kes töötavad Soomes Eesti kaudu, saavad maksustamata komandeeringuraha (näiteks 375 krooni päeva eest), mis teeb keskmiselt ligi 8500 krooni puhtalt kätte.

Tammineni sõnul on Soomes registreeritult töötades ka raskem ületunde teha: nende eest tuleb tööandjal umbes kaks korda rohkem maksta. Ta tõi näite ka sellest, et suure reede ajal pidid Soome ettevõtjad töötamise eest neli korda kõrgemat tasu maksma. Soome rahandusministeeriumi maksuosakonna rahvusvaheliste maksuasjade vanemspetsialist Tuomas Anttila ütles, et maksuseaduse muudatuse poliitilist otsust pole veel tehtud, kuid loodetavasti võtab parlament selle vastu augustis või septembris. Soome poole hinnangul on Eesti renditööjõudu, kes maksavad makse Eestisse, 5000 inimese jagu.

Praegu jääb Soomel Eesti tööjõu eest makse saamata mitu miljonit eurot, rääkis Anttila. Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3210/uud_uudidx_321006.html?leht_id=3210 Paberkandjal lk 2.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus