iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eestlastel on maksmata sadade miljonite kroonide eest trahve

Eestlastel on maksmata sadade miljonite kroonide eest trahve

Rubriik: Postimees

Vahur Koorits kirjutab Postimehes, et igal aastal jääb kohtutäitureil sisse nõudmata sadade miljonite kroonide eest trahve, sest inimestel pole nende tasumiseks raha. Justiitsminister Rein Lang tahaks seetõttu trahvid sissetulekuga vastavusse viia.

Praeguseks küünib riigikontrolli andmetel ainuüksi nende trahvide, mille maksmistähtajast on möödas pool aastat, kogusumma ligi 350 miljoni kroonini. 2005. aasta lõpus oli kuue kuu jooksul laekumata politseitrahvide kogusumma 264 miljonit krooni.

Möödunud aasta lõpus oli summa aga juba 344 miljonit. Võlglasteks on enamjaolt liikluseeskirjade rikkujad ja teised politseilt trahvi saanud inimesed, kes pole ise oma trahve ära maksnud ning kellelt ka kohtutäiturid pole raha kätte saanud. Justiitsminister Rein Langi sõnul aga töötab kohtutäiturite süsteem praegu palju paremini kui varem, mil oli väga raske trahviraha kätte saada. Suure hulga maksmata trahvide põhjuseks peab ta inimeste sissetulekutega võrreldes liiga suuri trahve, mille tasumine käib inimestele lihtsalt üle jõu.

«Miks neid trahve määratakse, kui neid ei maksta ja lõpuks arestiga asendatakse?» küsis Lang. Tema sõnul eelistaks justiitsministeerium trahve määrata sissetuleku järgi, kuid seda takistab asjaolu, et Eesti tuludeklaratsioonides ei kajastu dividenditulu ja seetõttu saaksid peamiselt dividendidest elajad liiga väikseid rahalisi karistusi. Seetõttu käivadki praegu justiits- ja rahandusministeeriumi vahel läbirääkimised, et ka dividenditulu tuludeklaratsioonides kirja saaks, ütles Lang. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/280607/esileht/siseuudised/269091.php MaksuMaksja on korduvalt varem Justiitsministeeriumi tähelepanu juhtinud minister Langi poolt nimetatud probleemile, kuid seni on ministeerium seda eiranud.

Loe selle teema kohta:

  1. Martin Huberg. Kuritöö ja karistus. – MaksuMaksja, 2006, nr 12, lk 12.
  2. Lasse Lehis. Rahaline karistus peab sõltuma isiku sissetulekust, mitte tulumaksukohustusest.

    – MaksuMaksja, 2006, lk 13.
  3. Martin Huberg. Rahatrahvid sõltuvad süüdistatavate tegelikust sissetulekust. Rahatrahvi aluseks võetakse tuludeklaratsioon. – MaksuMaksja, 2001, nr 9, lk 30-31.


Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus