iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eestil tee lahti ettevõtete tulumaksu kaotamiseks

Eestil tee lahti ettevõtete tulumaksu kaotamiseks

Rubriik: Äripäev

Harry Tuul kirjutab Äripäevas ettevõtte tulumaksu kaotamisest Eestis.

Euroopa Komisjoni hinnangul ei takista ükski Euroopa Liidu direktiiv kaotada aastast 2009 ettevõtte tulumaks, kuid Eesti peab viima oma maksuseadused kooskõlla ema- ja tütarühingute direktiiviga. ELi maksu- ja tollivolinik László Kovács ütles Eesti Päevalehele, et kui Eesti läheks seda teed, oleks see väga-väga huvitav praktika.Endise rahandusministri Taavi Veskimäe sõnul oleks tulumaksu kaotamisega tekkiv majanduspoliitiline võit oluliselt suurem kui täna 3,2 miljardit krooni ettevõtte tulumaksu 60-miljardilise maksutulude baasi juures. Samas leiab praegune rahandusminister Aivar Sõerd, et tulumaksu täielik puudumine vähendaks Eesti maksutulusid, kuid ei pruugi vähendada ettevõtjate maksukoormust. Sõerdi sõnul on Euroopa Komisjon juhtinud tähelepanu sellele, et äriühingu tulumaksu olemasolu on eelduseks, et Eesti ettevõtjaile kehtiksid välisriikides soodustusi andvad direktiivid ja maksulepingud.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3488/uud_uudidx_348804.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus