iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eesti suhkrutrahv jääb jõusse

Eesti suhkrutrahv jääb jõusse

Rubriik: Äripäev

Sirje Rank kirjutab Äripäevas Eestile Euroopa Komisjoni poolt määratud nn suhkrutrahvist.

Eestile määratud suhkrutrahvi summa on lõplik ja edasikauplemisele ei kuulu, kuid üht positiivset uudist on lähiajal siiski oodata, ütles eile Eestit külastanud ELi põllumajandusvolinik Mariann Fischer-Boel. "Neile, kes loodavad suhkrutrahvi vähenemist, pole mul midagi uut öelda," ütles volinik. 715 miljonit krooni on lõplik summa ja see tuleb nelja aasta jooksul ära maksta - nii palju sai Euroopa Komisjon järeleandmisi teha.

"Kuidas Eesti selle raha kätte saab, on Eesti enda asi," ütles volinik. Liikmesriigi kohtuvaidlustesse suhkrut kokku ostnud ettevõtjatega komisjon ei sekku. Juba liitumislepingus ELiga oli paigas, et suhkru varujate vahel vahet ei tehta - kodumajapidamiste tarbimist pole võimalik maha arvata. Liialduste vältimine ja ettevõtete hoiatamine võimalike trahvide eest oli riigi ülesanne.

"Seda me rõhutame praegu tuleval aastal ELi liikmeks saavatele Rumeeniale ja Bulgaariale," ütles volinik. Eesti erikohtlemine looks siin ohtliku pretsedendi. "Ja mida me ütleksime eelmises laienemisringis liitunud riikidele, kes on liigsete varude kuhjamise eest juba karistuse kandnud," tõrjus volinik. Seda enam, et Eesti suhkruvaru oli pretsedenditu - 48 protsenti kõigi 2004.

aastal liitunud riikide liigsest varust. Küll aga võib Eesti jaoks väheneda muude toiduainete laovarude trahv, kus aluseks võetav statistika lubab vangerdamisruumi. Läinud kuul teatas komisjon, et pärast tehnilisi konsultatsioone statistikaametiga vähenes algne trahvisumma 70 protsenti, 374 miljonilt kroonilt 105 miljonile kroonile. See võib veelgi väheneda, ütles Fischer-Boel.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3371/uud_uudidx_337102.html Vt Riigikohtu lahendit: http://www.nc.ee/?id=11&tekst=RK/3-3-1-33-06

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus