iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti sai vähendada toiduvarude trahvi

Eesti sai vähendada toiduvarude trahvi

Rubriik: Äripäev

Silvia Kruusmaa kirjutab Äripäevas, et Euroopa Komisjon vähendas 70% võrra Eesti muude toiduainete laovarude trahvi, kuhu ei alla ei käi suhkrutrahv. Naaberriik Läti sai oma trahvi vähendada koguni 90% võrra.

Eesti peab nüüd trahvi maksma 105 miljonit krooni ja Läti 19 miljonit krooni. Ka Leedul õnnestus laovarude trahvi 80% võrra vähendada. Euroopa Komisjon pidas põllumajandusministeeriumi ja statistikaametiga tehnilisi konsultatsioone ning muutis Eesti muude, st kõik peale suhkru, üleliigsete laovarude arvestuslikku alust.

Selle tulemusena väheneb trahvisumma 374 miljonilt kroonilt 105 miljonile kroonile. Komisjoni andmetel moodustavad Eesti muude põllumajandustoodete üleliigsetest laovarudest suurema osa piimatooted. Liigsete suhkruvarude puhul on summa paika pandud ning vaidlused trahvisumma üle käivad kohtus. Selle aasta detsembriks peab Eesti suhkru- ja muude varude trahvist ära maksma esimese osa - 181 miljonit krooni.

Üleliigseks suhkrukoguseks määras Euroopa Komisjon Eestile 91 464 tonni. Eesti on komisjoni otsuse kaevanud Euroopa Kohtusse, leides, et 42 700 tonni suhkruvaru summas 334 miljonit krooni on määratud ülekohtuselt. Täpsemalt loe: http://www.aripaev.ee/3354/uud_uudidx_335410.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus