iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti rekordiliselt magus suhkrutrahvisumma

Eesti rekordiliselt magus suhkrutrahvisumma

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et kuigi Eesti on 712 miljoni krooni suuruse suhkrutrahvi Euroopa Kohtus vaidlustanud, tuleb riigil vähemalt esialgu nelja aastaga raha Euroopa Liidule ikkagi ära maksta.

Lõpliku suhkrutrahvi suuruse kinnitas Euroopa Komisjon Eestile eile. Selleks on 712 705 781 krooni. Koos Eestiga saavad suhkrutrahvi veel neli riiki, kuid nende trahvisummad on Eestist mitu korda väiksemad. Näiteks Maltal tuleb riigi rahakotti kergendada vaid 19 106 474 Eesti krooni võrra.

Esimese makse teeb Eesti ühendusele tuleva aasta lõpus ning järgmise aasta riigieelarve projektis on selleks ette nähtud 180 miljonit krooni. Millised on järgmise kolme aasta maksed, ei ole veel otsustatud. Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhi Toivo Klaari sõnul võttis Eesti valitsus liitumislepingutega endale teatud kohustused suhkru laovarude suuruse osas. Liitumishetkel aga olid suhkruvarud oluliselt suuremad, kui leping ette nägi.

«Komisjon andis ka Eestile veel lisaaega üleliigsete laovarude likvideerimiseks. Seega on praegune trahvi suurus pikema protsessi tagajärg, mis hõlmas ka läbirääkimisi Eesti poolega,» ütles Klaar. «Samas ei ole komisjoni öelda, kust see raha peaks laekuma, kas riigi eelarvest või laovarude tekitajailt. See on riigi siseasi,» lisas Klaar.

Riik lootis osa suhkrutrahvi sisse kasseerida ettevõtjatelt, kes suhkrut enne 2004. aasta maid varusid, kuid hiljutine riigikohtu sellesisuline otsus tunnistas senise trahvikogumise süsteemi tühiseks. Lisaks suhkrule tuleb riigil maksta veel trahvi mitme teise toiduaine üleliigsete varude eest, kokku ligineb trahvisumma koos suhkrurahaga miljardile kroonile. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/141106/esileht/majandus/228493.php?rTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus