iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti Panga juht Andres Lipstok: riigil on kulude kärpimiseks ruumi küll

Eesti Panga juht Andres Lipstok: riigil on kulude kärpimiseks ruumi küll

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja intervjueerib Postimehes Eesti Panga presidenti Andres Lipstokki. Lipstoki sõnul peab valitsus eelarvet koostades kulusid kärpima, mitte aga makse tõstma, sest viimane vähendab Eesti usaldusväärsust ja lükkab eurot ainult edasi.

Kas käibemaksu on õige tõsta ja mida see Eesti majandusele tähendaks? Esimene ja kõige lihtsam vastus on see, et maksudega ei mängita. Ei ole nii, et täna tekib idee ja homme kohe tõstame. Majanduses avaldab see kõigile halba mõju.

Lisaks annab see Eestist välja signaali kui väiksest tõmblevast riigist, kes ei tea õieti, kuhu poole oma maksupoliitikaga hoida. Kas mängida ei tohi kõigi või ainult käibemaksuga? Absoluutselt kõigi maksudega. See on selge sõnum turuosalistele, et riik ei tea, mida ta saada tahab.

Iseenesest ei ole maksutõusus midagi keelatut, aga see peab olema põhjalikult läbi kaalutud ja põhjendatud. Ja selge peab olema, milline on selle tulem. Mis see halb mõju on? Halb mõju on see, et läheb välja signaal, et meil puudub selge maksupoliitika.

Et otsustajad ei tea, mis hetkel midagi teha tuleb. Investorid muutuvad seepeale ettevaatlikuks, sest neil pole kindlust, ning samamoodi muutuvad ebakindlaks lihtsad inimesed. Inflatsioon püsib kõrge, majandus ei arene loodetud tempos ning usaldus riigi vastu kahaneb. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=33992Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus