iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti maksumuudatusest ei pruugi ELile piisata

Eesti maksumuudatusest ei pruugi ELile piisata

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et kuigi Eesti asjatundjad kurdavad, et ilma ELiga konsulteerimata muudetud tulumaksuseadus ei vasta ikka euronõuetele, kinnitab Euroopa Komisjon, et Eestil polnudki kohustust ELiga asja arutada.

Valitsuses heaks kiidetud tulumaksuseaduse muudatus ei pruugi PricewaterhouseCoopersi maksukonsultandi Erki Uustalu sõnul vastata ELi nõuetele, sest sisulist muudatust süsteemis ei tehtud. Teisisõnu maksustatakse Uustalu sõnul jätkuvalt jaotatud kasumit, jaotamata kasumit aga mitte. Euroopa Komisjon teatas, et asub maksusüsteemi uurima alles siis, kui Eestil kukub seaduse ELi nõuetele vastavaks muutmise viimane tähtaeg ehk siis 2009. aastal.

Uustalu väitel on Eesti võtnud küll euroliiduga liitudes kohustuse viia tulumaksusüsteem Euroopa õigusega kooskõlla, kuid uude seadusse on tehtud vaid redaktsioonilisi muudatusi ning oma olemuselt jääb seadus samaks. Uustalu sõnul on see tähelepanuväärne, sest lubades meie tulumaksusüsteemi muuta, kinnitas Eesti liitumislepingus ka ise, et järelikult pole see Euroopa õigusega kooskõlas. Rahandusminister Ivari Padar kinnitas aga, et muudatus vastab nüüd direktiivi nõuetele, kuigi tõdes, et põhiolemuses jääb ettevõtete tulumaksustamine samaks. «Ehk maksustatakse see osa, mille ettevõtted maksavad välja, olgu siis kas või dividendideks, ja maksustamisele ei kuulu reinvesteeritud kasum,» selgitas Padar.

Reaalselt muutub aga vaid maksustamise periood ehk senisest kuupõhisest maksustamisest minnakse aastapõhisele maksustamisele. Uustalu nõustub rahandusministriga, et teoreetilises plaanis peaks Eesti tulumaksusüsteem olema ema-tütarühingu direktiiviga kooskõlas ja on seda algusest peale olnud. «Samas on olemas üks Eesti praegust maksusüsteemi ohustav Euroopa Kohtu lahend ning liitumislepingus kokkulepitud kohustus, milles olevad seisukohad tuleb ümber lükata,» selgitas Uustalu Eesti ette kerkivat probleemi. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/191207/esileht/majandus/302297.php Loe ka EML pressiteadet: „Eesti peab tulumaksuvaidluses valmistuma Euroopa Kohtusse minekuksTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus