iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti loodab lisamaksu Vene elektrile

Eesti loodab lisamaksu Vene elektrile

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehes, et värske ettepaneku järgi tahab Eesti, et euroliit paneks Vene elektrile ekspordimaksu, sest selleta oleks elektri vabaturg Balti riikides mõeldamatu.

Odav Vene elekter võiks hetkega katta kogu Eesti elektritarbimise. See võib ka nii juhtuda samal aastal kui jõusse astub Euroopa Komisjoni revolutsiooniline kliimaplaan, sest aastast 2013 peaks Eestis olema elektri vabaturg. Euroliidu kliimaplaaniga kaasas käivat heitmekaubanduse korda tahabki Eesti ära kasutada Vene elektri vastu. Viimase teeb euroliidus toodetust odavamaks kas või keskkonnanõuete puudumine, heitmekvootide ostmisest pole Venemaa erinevalt Eestist kuulnudki.

Majandusministeeriumi energeetikaosakonna juhataja Einari Kisel möönis, et ekspordimaksu saavutamine on Eesti elektrimajandusele elu ja surma küsimus. Vabaturul võiks venelased meid üle ujutada oma elektriga. Teisi euroliidu riike kaitseb Vene elektri eest füüsiline barjäär – pole lihtsalt piisavalt kaableid. Seda erinevalt Balti riikidest, mis elavad venelastega ühes elektrivõrgus.

Eesti ettepanek pakub, et kolmandatest riikidest ehk siis Venemaalt euroliitu elektri importija peab ostma heitmekvooti, mis oleks võrdne kivisöejaama omaga. See abinõu aitaks dumping-hindade vastu. «Esitasime ettepaneku hiljuti, komisjon hindab seda praegu, esialgu oli tagasiside positiivne,» märkis Kisel. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/250108/esileht/majandus/308176.phpTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus