iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eesti kavatseb importija maksukoormust kergendada sarnaselt teiste ELi maadega

Eesti kavatseb importija maksukoormust kergendada sarnaselt teiste ELi maadega

Rubriik: Äripäev

Aiki Kuldkepp (AS KPMG Baltics maksunõustaja) tutvustab Äripäevas käibemaksuseaduse kavandatavat muudatust, mis võimaldab ettevõtjatele soodustust, kuna importimisel ei pea käibemaksu enam riigile tasuma. vaid saab teha arvestuse käibedeklaratsioonis (KAD).

Eelnõu kohaselt tuleb soodustuse saamiseks täita rida tingimusi. Näiteks peab ettevõte olema 12 kuud käibemaksukohustuslaseks registreeritud, eelneva aasta jooksul tuleb esitada deklaratsioone elektrooniliselt. Nullmääraga maksustatav käive peab moodustama vähemalt poole kogukäibest, eelneva aasta jooksul ei tohi olla maksuvõlga.

Eesti turule tootvad ettevõtted saavad maksusoodustust kasutada ainult põhivara impordil. Mõned eelnõus sätestatud tingimused ei ole minu hinnangul põhjendatud. Näiteks nõue, et deklaratsioone tuleb elektrooniliselt esitada terve eelneva aasta jooksul või et ettevõtte käibest üle poole peab olema nullmääraga maksustatav. Soodustusi võiks võimaldada kõigile, kes hakkavad deklaratsioone elektrooniliselt esitama.

Samuti ka neile, kes toodavad Eesti turule või kellel siiani Eestis tegevust olnud pole ja kes soovivad Eesti kaudu importida siinse soodsa impordirežiimi tõttu. Soodustuse saamiseks ei tohi ettevõttel olla eelneva aasta jooksul maksuvõlga. Loomulikult ei peaks soodustama maksuvõlglasi, kuid eelnõus sätestatud tingimus on liiga diskrimineeriv, kuna soodustusest võib ilma jääda ka näiteks ettevõte, kes jäi aasta jooksul ühe päeva maksmisega hiljaks. Kuigi sellisel juhul peaks kohalduma proportsionaalsuse põhimõte, jätab eelnõu sõnastus palju ruumi ametniku suvale.

Siiski tuleb igati tervitada, et selline eelnõu on lõpuks ometi menetlusse võetud. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3410/rubr_artiklid_341011.html Tegemist on seadusemuudatusega, mille ettevalmistamises on oluline roll olnud EML-il. Vt EML ettepanekuid (pdf fail): http://www.maksumaksjad.ee/modules/dms/file_retrieve.php?function=view&obj_id=187 Vt rahandusministeeriumi vastuseid EML ettepanekutele: http://www.maksumaksjad.ee/modules/AMS/article.php?storyid=11 Vt eelnõud: http://eoigus.just.ee/?act=dok&subact=1&DOK_W=160993

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus