iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti jäägu võitjate poolele

Eesti jäägu võitjate poolele

Rubriik: Äripäev

Toomas Luman, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja juhatuse esimees ning Enn Veskimägi, Eesti Tööandjate Keskliidu volikogu esimees, kirjutavad Äripäevas, et kolmapäevane Äripäev kuulutas esikaanel, et Eesti pidavat euroliidu üle kavaldama ja selle kiuste maksusüsteemi säilitama. On kummaline, et ühe endise audiitori ja ühe Rootsi pankuri arvamust serveeritakse ettevõtjate ja audiitorite arvamusena. Püüdes ennustada Euroopa Komisjoni või teiste liikmesriikide käitumist, unustati Eesti riigi ning ettevõtjate huvi - jääda riikide ja majanduste konkurentsis võitjate poolele.

Juba ELiga liitudes oli selge, et oleme võtnud üleminekuaja ja kohustuse viia ettevõtete tulumaksusüsteem kooskõlla ema-tütarühingu direktiivi ja Euroopa Kohtu lahenditega. Uue seaduseelnõuga seda ka tehakse - täidetakse ema-tütarühingu direktiivi põhinõue vältida topeltmaksustamist.

Selleks on aastaid diskuteeritud, analüüsitud ja kritiseeritud. Kaasati nii kohalikud kui ka rahvusvahelised eksperdid. Sõelale jäi üks lahendusvariant (esialgsest kaheksast) ning selle kohta on valitsus teinud ka juba juunikuus põhimõttelise otsuse. Selles dialoogis nõrgemate argumentidega esinenud härrad on aga ka pärast otsuse tegemist veendunud, et vürtsitades oma seisukohti õuduslugudega kohe-kohe saabuvast hagist, saab asjade käiku veel muuta.

Muuta suunas, mis tagab mundriau ja välisomanike riiklikud huvid. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3802/arv_kolumn_380201.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus