iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Eesti jäägu kindlaks oma maksupoliitikale

Eesti jäägu kindlaks oma maksupoliitikale

Rubriik: Äripäev

04.05.2006 Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et Eesti peab endale selgeks vaidlema, mis saab alates 2009. aastast ettevõtete tulumaksust. Siin saab ja peab Eesti ise, mitte EL, põhitöö ära tegema. Rahandusministeerium on kokku pannud kuus stsenaariumi, millest ta ise, tõsi küll, toetab vaid üht.

Äripäev toetab aga, nagu ka Eesti Kaubandus-Tööstuskoda, varianti, mis täidab ELi põhimõtteliselt progressiivset ema-tütarettevõtte direktiivi, muus aga säilitab praegused maksupõhimõtted.

See variant kaotab tulumaksu dividendidelt, mis liiguvad tütarettevõttest emaettevõttesse - täpselt nii, nagu EL nõuab. Praegu on need dividendid tulumaksu all. Tulumaksu alla jääksid endiselt füüsilistele isikutele väljamakstavad dividendid – 20-protsendise maksumääraga. (Kui tulumaksumäär langeb ühe protsendipunkti võrra aastas, siis oleks tulumaksumäär aastal 2009 tõepoolest 20%.) On ju ettevõtlustulu lõpptarbija ikkagi eraisik, mitte juriidiline isik, seepärast on nende dividendide maksustamine põhjendatud.

Seega teeme ära selle, mida EL nõuab, ülejäänu jätame endiseks, õigemini, praeguseks. Niisugust stsenaariumi on toetanud ka peaminister Andrus Ansip ja seda on nimetatud ka ELi miinimumnõuete täitmiseks. Täpsemalt loe http://www.aripaev.ee/3210/arv_juhtkiri.html?menu=1&leht_id=3210 Paberkandjal lk 14.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus