iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti firmade maksusoodustus on ohus

Eesti firmade maksusoodustus on ohus

Rubriik: Postimees

Alo Lõhmus kirjutab Postimehes, et ühtse maksuarvestuse loomine ettevõtetele, mis tegutsevad Euroopa Liidu eri riikides, paneb löögi alla Eesti firmade tulumaksuvabastuse.

Euroopa Liidu maksuvolinik Laszlo Kovacs ütles ajalehele Financial Times, et loodab juba 2008. aastaks valmis saada suurejoonelise eelnõu, mis looks ühtse maksubaasi ettevõtetele, mis tegutsevad mitmes euroliidu riigis korraga. Kovacsi sõnul võiks reform jõustuda 2011. aastal, juhul kui see leiab liikmesriikide toetuse.

Ühtse maksuarvestuse korra eesmärk on lihtsustada ettevõtete tööd ja aidata kulusid kokku hoida. Ainult ühes riigis tegutsevad väikeettevõtted maksaksid makse jätkuvalt kohaliku maksusüsteemi järgi. «Kindlasti ei toeta Eesti maksumäärade ühtlustamist, need peaksid jääma iga liikmesriigi enda otsustada,» sõnas rahandusministeeriumi nõunik Erki Uustalu. «Valitsuse seisukoht on, et saame muutusega kaasa minna vaid sedavõrd, kuivõrd see loob meie ettevõtjatele soodsama olukorra.» Maksuvolinik Kovacsi sõnul ei ole ühtse maksubaasi ideega tegelev ekspertkomisjon veel otsustanud, kas süsteem oleks mitmes riigis tegutsevatele ettevõtetele kohustuslik või mitte.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/281106/esileht/majandus/231144.php

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus