iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eesti Ajalehtede Liidu avaldus

Eesti Ajalehtede Liidu avaldus

Rubriik: Muud

Eesti Ajalehtede Liit (EALL) on sügavalt mures valitsuse plaani pärast tõsta mitmete teenuste käibemaksu, sealhulgas ka ajalehtedele kehtivat viieprotsendilist käibemaksumäära.

EALL tuletab valitsusele meelde, et viieprotsendilise käibemaksu puhul on tegu aastatetaguse kokkuleppega, millega ajalehed loobusid 0% käibemaksumäärast ajalehtede tellimustele ja nõustusid viie protsendiga. Eesti valitsus võiks käibemaksu puhul võtta eeskuju Euroopa eesrindlikest riikidest, kus ajalehtedele kehtib väiksem kui viieprotsendiline käibemaksumäär. Näiteks on Prantsusmaal ajalehtede käibemaks 2,1, Itaalias 4, Belgias 0, Luksemburgis 3, Hispaanias 4, Suurbritannias 0 protsenti. EALLi hinnangul ei too käibemaksumäära tõstmine riigieelarve tuludesse käibe languse tõttu täiendavat raha, seevastu mõjutab negatiivselt regionaalpoliitikat, sest lehe hinna tõstmine tabab valusamalt väiksema sissetulekuga maapiirkondade elanikke ja suurema vaevaga hakkama saavaid maakonnalehti.

Lisaks kõigele halveneb maal elavate inimeste informeeritus Eesti elust järsult. Lisaks võtab valitsus ajalehtedelt ära ka maakojukande dotatsiooni, mis viimastel aastatel oli 20 miljonit krooni ning mis paneb raskustesse just maakonnalehed. Mõlemad muudatused võivad EALLi hinnangul kaasa tuua mitme maakonnalehe sulgemise. 42 liikmeslehe huve kaitsev EALL on resoluutselt vastu perioodika käibemaksu tõstmisele ja maakojukande doteerimise lõpetamisele, soovitades valitsusele selle asemel peatada tulumaksu vähendamine.

Loe EALL pressiteadet: http://www.eall.ee/uudised/2008/29_08_08.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus