iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eelarvepettus võib tuua järjekordse suhkrutrahvi

Eelarvepettus võib tuua järjekordse suhkrutrahvi

Rubriik: Äripäev

Riigikogu Keskfraktsiooni liige Kalev Kallo kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et Euroopa riikide statistikakeskuse Eurostati esitatud nõue Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) kaudu tehtavate riigi investeeringute korrektseks kajastamiseks 2008. a riigieelarves on tõstatanud küsimuse RKASi kasutamisest üldsuse eksitamisel. RKASi abil on peaminister Andrus Ansip suutnud 2008. a 1,5 miljardiga defitsiidis olevat riigieelarvet näidata avalikkusele kui ülejäägiga eelarvet.

Eurostat ei lasknud ennast aga nii lihtsate trikkidega lollitada ja nõuab nüüd eelarvekulude adekvaatset kajastamist.

Oma varasemas elus eduka pankrotihaldurina tegutsenud Andrus Ansip näib hästi teadvat, kuidas emafirma kahjumit tütarfirmasse peidetakse ja seeläbi emafirmast kasumlik ning maksejõuline ettevõte saab. Samas ei näi Andrus Ansip endale aru andvat, et pankrotihaldurile sobivad käitumisnormid ei sobi riigi juhtimisel. Kui riigieelarve kunstlik ilustamine Ansipile otsest vastutust seaduse ees kaasa ei too, siis peab ta võtma poliitilise vastutuse ja vabatahtlikult peaministri ametist tagasi astuma. Eelarvepettus võib Eesti jaoks tähendada järjekordset nn suhkrutrahvi ja kuuluda tasumisele maksumaksjate rahast, mitte Ansipi pankrotihalduri või peaministri teenistusest.

Eurostat on torganud koalitsiooni väga valusa koha pealt, mis on pannud valitsuspoliitikud aktiivsesse enesekaitsesse. 22. veebruaril saatis rahandusminister Ivari Padar RKASi nõukogule kirja, milles andis suunise mitte sõlmida riigiasutustega lepinguid või lepingumuudatusi, millega kaasneks uusi investeerimiskohustusi. Kiri peab avalikkusele jätma mulje, et RKASi tehingute kaasamise vajadus valitsussektori tasakaaluarvestusse tuli koalitsioonipoliitikutele üllatusena.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/3873/arv_seis_387301.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus