iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Eelarvemaraton jätkub tavatus rütmis

Eelarvemaraton jätkub tavatus rütmis

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et enneolematutes tingimustes kokku pandud 2009. aasta riigieelarve arutelu kulgeb ka edasi tavatut rada pidi – Keskerakond ja Rahvaliit ei esitanud protestiks ühtki muudatusettepanekut.

Olukorda, kus riigi järgmise aasta alusdokument kogub vaid kuus parandusettepanekut rohelistelt, võib pidada pretsedendituks. Viimastel aastatel on opositsioonierakonnad teinud eelarvele sadu ja sadu muudatusettepanekuid, mis tavaliselt toetust pole leidnud. Sel aastal nõuab vastasleer, et valitsus võtaks tagasi valele prognoosile tugineva eelarvekava, mida paratamatult tabab miljarditesse kroonidesse küündiv puudujääk.

«Ettepanekute esitamine tähendaks tõe eitamist ja vale tunnustamist,» ütles rahvaliitlasest rahanduskomisjoni aseesimees Tarmo Mänd. Ühtlasi soovitas ta valitsusel heita üle parda ebarealistlikud valimislubadused. Keskerakondlane Ain Seppik nimetas eelarvet Kuku raadios hukatuslikuks ja ennustas uueks aastaks lakkamatut rahapuudust. Seega loobus opositsioon ka eelarve blokeerimisest ja ööistungite pidamisest, mida saab teha vaid parandusettepanekuid läbi hääletades ja vaheaegu võttes.

Rahanduskomisjoni esimees Jürgen Ligi hindas sellise teguviisi sümpaatseks, kuna on selge, et tulud jäävad kuludele alla. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=44705

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus