iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Edaspidi saavad 5 tööpäevaga tulumaksu tagasi vaid maamaksu e-teate tellinud

Edaspidi saavad 5 tööpäevaga tulumaksu tagasi vaid maamaksu e-teate tellinud

Rubriik: MTA

Seoses tuludeklareerimise perioodi lõpuga annab Maksu- ja Tolliamet teada, et alates järgmisest aastast saavad enammakstud tulumaksu viie tööpäevaga tagasi ainult need e-maksuameti kaudu tuludeklaratsiooni esitanud kliendid, kes on ühtlasi tellinud ka elektroonilise maamaksu teate.

Maamaksu tasumiseks saadab Maksu- ja Tolliamet välja keskmiselt üle 500 tuhande maksuteate aastas, mille trükkimiseks ja postitamiseks kulub miljoneid kroone. Samas on klientidel juba teist aastat võimalik tellida e-maksuameti kaudu endale elektrooniline maksuteade ja loobuda maksuteatest paberkandjal. Kahjuks on selle võimaluse kasuks otsustanud kõigest paar-kolm protsenti maamaksu kohustuslasest. MTA peadirektori asetäitja teeninduse alal Dmitri Jegorovi sõnul on kahetsusväärne, et kui füüsilise isiku tuludeklaratsioonide e-protsent on ligi 90%, siis e-maamaksu osas on e-edu olnud paraku väga kasin.

“Maksuhaldur on seega sunnitud rakendama radikaalseid meetmeid, nagu näiteks väga populaarseks osutunud viietööpäevase tulumaksu tagastuse rakendamine tulevikus vaid neile, kes on ka maamaksu osas otsustanud e-maksuameti kasuks”, lisas Jegorov. Maksuhalduri andmetel tagastatakse enammakstud tulumaksu viie tööpäeva jooksul käesoleval aastal rohkem kui 300 tuhandele kliendile. E-maamaksu kasuks otsustanud klientidele saadab maksuhaldur e-postiga ka meeldetuletusi. Kuna maamaksu tasutakse 1/3 ulatuses kolm korda aastas, siis see kindlustab, et esimeseks tähtajaks tervet summat mitte maksnud kliendid saavad õigeaegselt informatsiooni lähenevatest tähtaegadest.

Paberil maksuteate saajatele amet meeldetuletusi ei saada. Samuti ei saa kliendid paberteatega kaasa sellest aastast e-maamaksuteate tellijatele mõeldud boonusprogrammi. Jegorovi sõnul on alates 2008. aasta aprillikuust Maksu- ja Tolliametil kavas lisada e-maamaksuteatele eraldi dokumendina kaasa toredaid pildikesi, mis muudavad maamaksu tasumise kohustuse veidi lõbusamaks.

“Alustame kolme pildiga - väiksemate maksusummade puhul kaunistab teadet multikakangelanna Lotte, keskmiste summade puhul Pikk Hermann Eesti lipuga ning ülisuurte maksumäärade teadetele lisaks on võimalik e-maamaksu tellijatel saada oma kohaliku omavalitsuse juhi portreefoto kõrgeresolutsioonilise jpg-failina,” loetles Jegorov.http://www.emta.ee/?id=24008&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus